דף הבית » סקירת תבניות

תבניות: אתר דמוי ThemeForest בעזרת תבנית וורדפרס

12 ביולי 2012 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: , , , ,

ThemeForest מבית Envato הוא אתר תבניות המציע מעל 6,000 תבניות ונחשב לחנות תבניות וורדפרס הגדולה ביותר בשוק. מעצבים ומפתחים יכולים להעלות תבניות משלהם ולקבל אחוזים מהמכירות, ככל שהם ימכרו יותר תבניות הם יקבלו אחוז גבוהה יותר מהמחיר הכולל. החנות מגלגלת מיליוני דולרים בשנה ואלפי פרילנסרים וחברות מרוויחים אלפי ואף עשרות אלפי דולרים בחודש. היום נכיר תבנית וורדפרס שמאפשרת לכם להקים אתר דמוי ThemeForest משלכם.

תבנית WP-Forest

תבנית WP-Forest

הכירו את WP-Forest

לתבנית קוראים WP-Forest והיא מאפשרת לכם להקים חנות תבניות עם כל המאפיינים המוכרים שיש ב-ThemeForest:

 • תמיכה בריבוי שפות.
 • תמיכה בריבוי מטבעות.
 • קבלת כסף דרך PayPal.
 • מערכת להפקדת כסף מראש.
 • פלטפורמת שותפים מובנית (Affiliate).
 • משתמשים יכולים להעלות תכנים דרך האתר (Front End), ומערכת אישור תכנים ע"י ההנהלה.
 • SEO משולב.
 • כמות מוצרים בלתי מוגבלת.
 • סטטיסטיקות ולוגים.
 • ועוד…

תבנית יוצרת אתר למכירת קבצים, עם עץ קטגוריות לפי נושאים, וגלריית קבצים. כל מוצר/קובץ מכיל הגדרות כמו תיאור מורחב, תמונה מוקטנת, תמונה גדולה (צילום מסך), תאריך יצירה, שם היוצר (והפרטים שלו), כמה פעמים המוצר נמכר, דרוג גולשים, באילו דפדפנים הוא תומך, האם הוא מכיל תיעוד, סוגי הקבצים המצורפים, ועוד.

העמוד הראשי מציג גלריית מוצרים עם אפשרויות סינון. רחיפה מעל המוצרים מציגה צילום מסך ומחיר, אם אפשרות לגשת לעמוד המוצר. העמוד הראשי כולל גם קידום של מוצרים מסוימים ואף קבצים חינמיים שזמינים להורדה.

המערכת מותאמת לעידן תוכן הגולשים. ניתן להעלות קבצים משלכם, לדרג מוצרים של גולשים אחרים, להגיב למוצרים ולראות סטטיסטיקות מכירה של מוצרים אחרים כדי להעריך את הפופולריות של המוצרים השונים.

הגדרות

אפשרויות התבנית כוללות הגדרות רבות לניהול האתר: לוגו, Favicon, קאפצ'ה וכדומה. מערכת התשלומים מאפשרת לכם להגדיר הגדרות PayPal כמו חשבון ה-PayPal שלכם, סוג מטבע לתשלום, האם לאפשר הפקדת סכומים מראש (סוג של עו"ש בתוך האתר), כמו כן ניתן להגדיר מראש את גובה הסכום להפקדה מראש.

מערכת השותפים מאפשרת לקבוע את האחוז שמקבל המשתמש שמפנה גולש, ניתן להגדיר את הזמן בו נשמרת העוגייה של המפנה, והאם להעניק אחוזים למי שמפנה משתמשים אשר מפקידים כסף בחשבון.

בהגדרות משתמשים ניתן להגדיר האם אנחנו רוצים להעניק למשתמשים את האפשרות להעלות תכנים משלהם והאם ההנהלה נדרשת לאתר את התכנים שמועלים לאתר. כמו כן ניתן להגדיר כמה אחוז יקבל המשתמש בכל מכירה של המוצרים שהוא מעלה, ומהו הסכום המינימלי למשיכת רווחים.

בהגדרות SEO ניתן להוסיף קוד להדר ולפוטר לצורך אנליטיקה.

מוצרים

המערכת יוצרת פוסטים מותאמים אישית מסוג "מוצרים" כך שהשליטה במוצרים אינה שונה משליטה בפוסטים ובעמודים. ניתן לתייג ולקטלג את המוצרים (שונה מהתגיות והקטגוריה של הפוסטים), ויש אפשרויות להגדרת שדות נוספים כמו – מחיר, תמונה גדולה, תמונה מוקטנת, קישור להורדה, קישור לעמוד הדגמה, הגדרת הקובץ כחינמי או כמועדף/מקודם והגדרות נוספות.

אחד הפיצ'רים החשובים ביותר של התבנית היא האפשרות של המשתמשים להעלות תכנים דרך האתר (Front End) ולא דרך ממשק הניהול (Back End). מאפיין חשוב שעוזר למשתמשים לקחת חלק בקידום האתר שלכם. ואף ניתן לצ'פר משתמשים שמעלים תכנים איכותיים ולסמן אותם כמשתמשים כמועדפים כדי לקדם את המוצרים שלהם.

סטטיסטיקות

התבנית מכילה מערכת לוגים וסטטיסטיקות הכוללת בין-השאר, היסטוריית פעולות, בקשות משיכת, פעולות שותפים, והיסטוריית הפקדות. המערכת מאפשרת לנהל מעקב אחרי הפעולות הכספיות שמתרחשות באתר. כמו כן ניתן לבחון את מצב החשבון של משתמש כזה או אחר (כמה כסף נותר לו בעו"ש שלו באתר).

מידע נוסף

תבנית: WT-Forest

עלות: 89$

סיכום

התבנית מציעה מערכת מתקדמת בעלות מזערית, פיתוח עצמאי של מערכת דומה יעלה כמה אלפי דולרים. ישנם הרבה תוספים המאפשרים להקים מערכת דומה באופן עצמאי – סליקת תשלומים ב-PayPal, תוספי Affiliate, מערכות הפקדת כסף מראש, תוספים להעלאת קבצים דרך ה-Front End, תוספי דירוג תוכן וכדומה. אך השילוב של כל המאפיינים הללו בתבנית אחת הוא שילוב מנצח שחוסך הרבה עבודה.

העיצוב של התבנית מזכיר מאוד את העיצוב של ThemeForest. כדי להימנע מסוגיות משפטיות עתידיות מומלץ לשנות את העיצוב לפני שמעלים את האתר לאוויר.

WP-Forest מאפשרת לכם להקים חנות תבניות משלכם או חנות תבניות עם תוכן גולשים. הכל בנוי על וורדפרס כך שהשימוש במערכת מוכר ונוח. כל שנותר לעשות הוא להעלות תבניות לאתר ולהתחיל להרוויח כסף.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

 • יאן כותב :

  שלום לכולם,
  אני לא יודע האם זה המקום המתאים לשאלה שלי, אם לא אשמח להפניה

  מישהו יכול בבקשה להמליץ לי על תבנית שיהיה בה אפשרויות סינון כמו באתר "יד2"?
  האם יש אפשרות ליצור את זה בכל תבנית אחרת?
  אשמח לעזרה

  תודה

  יאן

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>