דף הבית » חדשות ועדכונים

5 מיליון הורדות לוורדפרס 3.4 – וחשיפה ראשונה של גודל שוק הוורדפרס הישראלי

7 ביולי 2012 | מאת רמי | 7 תגובות | תגיות: ,

וורדפרס 3.4 חוגגת 5 מיליון הורדות בתוך 3.5 שבועות, נתון מרשים ביחס לגרסאות קודמות. האימוץ המאסיבי של הגרסה החדשה זוכה בממוצע לכ-200,000 הורדות ליום, שיא היסטורי. כנראה שזה מה שקורה כמציגים חידושים שימושיים כמו ה-Theme Customizer‬.

מונה ההורדות של וורדפרס 3.4

מונה ההורדות של וורדפרס 3.4

שוק הוורדפרס העולמי

על פי נתוני אוטומטיק, בעולם ישנם כ-54 מיליון אתרי וורדפרס (לעומת 74 מיליון בספירה הקודמת – קצת מוזר) הנתונים מתייחסים לאתרי וורדפרס.קום ולאתרי וורדפרס באכסון עצמי (self hosted).

על פי נתוני w3techs, כ-16.6% מכלל האתרים באינטרנט עושים שימוש בפלטפורמת וורדפרס. צמיחה של כ-1% מתחילת השנה, ושל כ-2% ביחס לאותה תקופה אשתקד. מבין האתרים שעושים שימוש במערכות ניהול תוכן, וורדפרס תופסת נתח שוק של 54.3%, עדיין מערכת ניהול התוכן הפופולרית ביותר באינטרנט.

ספריית התוספים חצתה בחודש האחרון את ה-20,000 תוספים, והם זכו ל-320 מיליון הורדות! ספריית ערכות העיצוב כוללת 1,550 ערכות עיצוב שזכו לכ-51 מיליון הורדות.

לעניין גרסאות וורדפרס בשימוש, ישנם שינויים משמעותיים, ואנשים מתחילים להפנים שצריך לשדרג לגרסאות עדכניות. תוך 3.5 שבועות גרסה 3.4 הצליחה לתפוס נתח שוק של כ-17%, גרסה 3.3 ירדה לכ-40%, גרסה 3.2 ירדה לכ-13%, גרסה 3.1 ירדה לכ-8%, וגרסה 3.0 ממשיכה לשמור על יציבות עם 22%.

גרסאות וורדפרס בשימוש

גרסאות וורדפרס בשימוש

שוק הוורדפרס הישראלי – חשיפה ראשונה

מונה ההורדות של וורדפרס הוא מונה כללי של כלל ההורדות בכל השפות, צוות הפיתוח התבקש לפרסם מידע מפולח של כמות ההורדות לפי שפה, והם עשו זאת. אך כרגע המידע זמין רק למי שאחראי על שחרור גרסאות מקומיות, דרך ממשקי הניהול של אתרי וורדפרס בשפות המקומיות (he.wordpress.org).

וורדפרס בעברית

וורדפרס בעברית

על פי הנתונים שנחשפו, וורדפרס 3.4 בשפה העברית זכתה לכ-7,030 הורדות מיום שחרורה (לפני 3 שבועות, ב-16 ביוני). דהיינו כ-330 הורדות ליום. היות ואינני מכיר את שוק האינטרנט הישראלי, אינני יכול להעריך את שוק הוורדפרס הישראלי ביחס לכלל האתרים בישראל (אשמח לקבל הפניות למידע סטטיסטי באזור התגובות). יחד עם זאת ברצוני לציין שנתון זה מתיחס לגרסה 3.4 בלבד, ובעולם גרסה זו תופסת כ-17% בלבד מכלל אתרי וורדפרס. כך שניתן להעריך – בהערכה גסה למדי – כי ישנם כ-40 אלף אתרי וורדפרס בשפה העברית בכל הגרסאות.

נתונים סטטיסטיים

סטטיסטיקות וורדפרס 3.0-3.4

סטטיסטיקות וורדפרס 3.0-3.4

כמות ההורדות של וורדפרס ליום בגרסאות 3.0-3.4

כמות ההורדות של וורדפרס ליום בגרסאות 3.0-3.4

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

7 תגובות »

 • אופיר כותב :

  לגבי גודל השוק בעברית – יש כ- 230,000 דומיינים ישראלים (על פי נתוני איגוד האינטרנט) כאשר אתרים יש להערכתי 30-50% ממספר זה
  כלומר יש כ- 80-100 אתרים בעברית ולפי היחס שציינת במאמר 40%-50% מהאתרים בישראל הם על תשתית וורדפרס! האם זה הגיוני?

 • רמי כותב :

  אופיר, יש לך הפניות למספר הדומיינים הישראלים ומספר האתרים הפעילים בישראל?

 • רמי כותב :

  לשאלתך, האם זה הגיוני?
  זה הגיוני כי אתרי וורדפרס בעברית לא בהכרח רצים על דומיינים בעברית.

 • אופיר כותב :

  לגבי מספר הדומיינים:
  http://www.isoc.org.il/domain_heb/whois.html
  צד שמאל למעלה

  לגבי מספר האתרים: זו הערכה שלי

  יש כמובן דומיינים לא ישראלים שבהם אתרים בעברית – אולם הכמות זניחה יחסית

 • אופיר כותב :

  התכוונתי לצד ימין למעלה, העייפות … 🙂

 • Ariel כותב :

  איך אפשר לדעת את הפילוח של משתמשי וורדפרס לפי שפות?
  אני מחפש חומר בנושא.

  תודה

 • רמי כותב :

  אריאל,
  הפילוח לפי שפות קיים ב"לוח הבקרה" של אתרי וורדפרס המקומיים (he.wordpress.org). אני משחרר את הגרסה העברית לכן יש לי גישה לנתונים, ואני משתדל לחלוק את המידע עם המשתמשים.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>