דף הבית » טריקים וטיפים, מומלצים

הגדרת הספרייה בה יישמרו קבצי המדיה

22 באוגוסט 2012 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: ,

קבצי המדיה שאנו מעלים לאתר הוורדפרס שלנו עולים לספריה wp-content/uploads, בעקבות בקשות חוזרות של לקוחות ושאלות שאני מקבל במיילים, החלטתי לכתוב פוסט על שינוי ספריית המדיה ללא שימוש בתוספים. הפוסט בסיסי למדי, אך ניסיוני מלמד אותי שרוב משתמשי המערכת אינם מודעים לנושא זה.

הבעיה

איך משנים את הספרייה בה ישמרו קבצי המדיה, מספריית ברירת המחדל:

http://www.example.co.il/wp-content/uploads/

לספריה מותאמת אישית כמו:

http://www.example.co.il/files/

הגדרות ברירת המחדל

וורדפרס שומרת את קבצי המדיה שאנו מעלים לאתר, במיקום שאנו מגדירים לה. כברירת מחדל, הקבצים נשמרים בספריה wp-content/uploads, אך ניתן לשנות את המיקום לכל ספרייה שאנו נגדיר למערכת.

בנוסף לספרייה הראשית, המערכת מאפשרת לנו להגדיר ספריות משנה לפי שנים וחודשים. כלומר אם אני מעלה קובץ מסוים באוגוסט 2012, המערכת תשמור את קובץ בספרייה wp-content/uploads/2012/08.

שינוי הגדרות

שינוי ההגדרות מתבצע דרך התפריט הגדרות > מדיה תחת רובריקת העלאת קבצים.

הגדרות העלאת הקבצים של וורדפרס

הגדרות העלאת הקבצים של וורדפרס

שימו לב, אם תשאירו את ההגדרות ריקות, יעשה שימוש בהגדרות ברירת המחדל, קרי wp-content/uploads.

על מנת לשנות את הספרייה הראשית לספריה מותאמת אישית כמו images או files, ולעשות שימוש בספריות משנה מסודרות לפי שנים וחודשים, נשנה את ההגדרות ל:

ספריית קבציה מדיה מותאמת אישית

ספריית קבציה מדיה מותאמת אישית

אני מקווה שהבנתם את העיקרון הבסיסי.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • פיימן כותב :

  רמי שלום
  תגיד יש אפשרות להעלות תמונות לתקיות שונות?
  לדוגמה יש לי פוסט מסוג סרט ואני מעלה תמונה של הסרט ושהתמונה תשמר בתקיה שנקראת נגיד posters ובאותו הפוסט אני מעלה תמונה של שחקן שמשחק בסרט אבל שהפעם התמונה תשמר בתקייה אחרת נגיד actors ?
  חיפשתי שעות ואין כלום.
  מצאתי איזה תוסף שעושה את זה בדיוק אבל הוא לא עובד יש לו הרבה באגים.

 • רמי כותב :

  פיימן,

  יש תוסף מאוד ישן שהשתמשתי בו בפרוייקט מלפני כמה כ-5 שנים (בוורדפרס 2.3 או לפניה). התוסף אפשר להעלות קבצים לפי תיקיות, אבל אני אפילו לא רוצה לציין את שמו של התוסף כי הוא יוצר מערכת FTP פנימית בממשק הניהול שמאפשרת להעלות קבצים לספריות, אבל הקבצים לא עולים דרך מערכת העלאת הקבצים הסטנדרטית של וורדפרס ולא מופיעים בספריית המדיה.

  ואם תמצא משהו, שתף אותנו.

 • פיימן כותב :

  סבבה תודה.
  זה יכול להיות שימושי מאוד אני מקווה שאני ימצא משהו.

 • גיא שטרית כותב :

  רמי, עשיתי כמו שאמרת פה במדריך רק שלי הופיעה כתובת ארוכה, שיניתי את הכתובת בדיוק לאן שאני רוצה והאתר נפל ( רק הוורדפרס, שאר הדברים על האחסון בסדר גמור ) איך אני מתקן את זה? יש לך מושג?

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>