דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.5: שינויים בספריית המדיה

12 באוגוסט 2012 | מאת רמי | 10 תגובות | תגיות: , , ,

בגרסה 3.5 וורדפרס תציג שינויים באחד המאפיינים הכי מוזנחים במערכת – ספריית המדיה וניהול הקבצים. במשך שנים התלוננו המשתמשים על הדרך בה המערכת מנהל את הקבצים, וכל אותו הזמן המפתחים התעלמו מהבעיה. לא עוד! בגרסה הבאה הנושא יזכה לטיפול שורש. מצורפים צילומי מסך ומצגת עם השינויים.

שינויים בעורך המדיה של וורדפרס 3.5

שינויים בעורך המדיה של וורדפרס 3.5

השינויים בגרסה 3.5

צוות ה-UI של וורדפרס נותן דגש מיוחד לדרך בה מעלים תמונות וקבצים לוורדפרס, לדרך בה עורכים תמונות ולדרך בה אנחנו משתמשים בגלריות. למי שמעניין במידע נוסף מוזמן להיכנס לקרוא בהרחבה, לכל האחרים ראו צילומי מסך מובחרים ומצגת מרהיבה המציגה כמה פשוט התהליך הולך להיות.

מומלץ לראות גם את המצגת המציגה בצורה ויזואלית את השינויים באופן השימוש.

לדעתי האישית, וורדפרס 3.5 הולכת להיות מוצלחת למדי רק בגלל המאפיין הזה. בגרסאות הקודמת התמקדו בשיפור המערכת ופחות בבעיות של המשתמשים, הפעם מטפלים באחד הנושאים הכואבים ביותר. מה גם, שהטיפול בסוגיה מגיע לא מרמת הקוד אלא מצד חווית המשתמש, כפועל יוצא השינוי יקל על המשתמשים ויפשט את תהליכי עבודה לכם להערכתי האימוץ של וורדפרס 3.5 יהיה נרחב יותר.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

10 תגובות »

 • בניית אתרי אינטרנט כותב :

  נראה מצוין, באמת הגיע הזמן שיהיה ממשק נח להעלאת תמונות וקבצים

  אתה יודע מתי גירסה 3.5 יוצאת ?

  מיכאל.

 • רמי כותב :

  מיכאל,
  וורדפרס 3.5 מתוכננת לצאת בסוף השנה – 25 בדצמבר 2012.

 • משה עובדיה כותב :

  האם תהיה התייחסות לקיבוץ מדיה תחת קטגוריה או משהוא דומה?

 • טל - בלו פתרונות אינטרנט כותב :

  אין ספק שוורדפרס הולכת ורק משתפרת אבל האם האבטחה שלה כבר ברמה שאי אפשר לפרוץ כמו שהיה בעבר? כי זאת הסיבה העיקרית שאני מפחד לבנות עליה אתרים.

 • רמי כותב :

  טל, כיום מערכת הליבה של וורדפרס כה מאובטחת עד שנראה כי הפורצים התייאשו. רוב הפריצות לאתרי וורדפרס מנצלות חולשות בשרת ובתוספי וורדפרס לא מאובטחים (ויש הרבה כאלה).

  שרתים לא מאובטחים משפיעים על כל המערכות – לא רק על וורדפרס – לכן אני לא התייחס לנושא הזה. לעניין התוספים הלא מאובטחים, היות והם מפותחים על ידי מפתחים עצמאים – אין דרך להתגונן. לכן מומלץ להשתמש בתוספים הפופולריים עם מיליוני הורדות, סביר להניח שהם יהיו יותר מאובטחים מתוספים מאחרים.

  נושא אבטחת התוספים זוכה לתשומת לב גם מצד מפתחי הליבה של וורדפרס. כשמעלים תוסף חדש למאגר התוספים הרשמי, ישנה מערכת אוטומטית שבודקת את הקוד ומאתר כשלים ובעיות בקוד. המערכת לא מושלמת, אבל זו עוד שכבת הגנה, והיא משתפרת כל הזמן.

  כמו כן קמה לה תעשייה שלמה של הגנה על אתרי וורדפרס. בזמנו אתר sucuri היה בודק באופן שיטתי תוספים ומפרסם פרצות אבטחה. כיום יש עשרות רבות של חברות אבטחה בתחום הוורדפרס לבדו שמציעות לך הגנה, שדרוגים, גיבויים וכו' הכל באופן אוטומטי תמורת מספר דולרים בודדים בחודש.

  טל, תעשיית הוורדפרס היא עצומה. כמפתח אתרים, אתה חייב להכיר את המערכת, גם אם אינך עושה בה שימוש.

 • אודי כותב :

  רמי,

  קודם כל זה מרשים מאוד וכולי חיכיון לגירסה.
  מה שמעניין אותי יותר זה ממה אלו שמפתחים את הוורדפרס מתפרנסים? 🙂
  בכל מקרה כל הכבוד לך על העדכונים השוטפים.

 • רמי כותב :

  אודי,
  חברת אוטומטיק, הגוף המסחרי מאחורי וורדפרס, מתפרנסים בעיקר מאתר וורדפרס.קום ומשירותי פרימיום נוספים כגון WordPress VIP, Akismet, VaultPress ועוד. הכנסות החברה מסתכמות בכ-50 מיליון דולר בשנה, סכום יפה לחברה עם 120 עובדים בלבד, אבל סכום זעום לחברה טכנולוגית המפתחת מוצר שמפעיל 16.7% מהאתרים באינטרנט.

 • אודי כותב :

  רמי

  תודה על התשובה. החכמתי!
  שנה טובה.

 • רמי כותב :

  שנה טוב אודי.

 • משה כותב :

  תודה.
  האם תוכל למצוא הסבר מדוע החיפוש אצלי בספריית המדיה לא עובד? אני רושם של של קובץ שמופיע בספריה, אך התוצאה – שלא נמצאו תוצאות…
  השפה היא עברית. יתכן וזו הבעיה?
  כמו כן – ענין נוסף – ישנה אפשרות לסדר את התמונות בספריית המדיה בתוך תיקיות ולא לראות כזה בלגן גדול בעיניים ולהמתין דקות עד שכל מאות התמונות נטענות?
  תודה!

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>