דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.5: שינויים במערכות פרסום מרחוק

27 בספטמבר 2012 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: , , , , ,

וורדפרס 3.5 ממשיכה לרקום עור וגידים, אחד השינויים שנראה בגרסה זו קשור לאפשרויות פרסום מרחוק בתפריט הגדרות > כתיבה. אפשרויות הפרסום מרחוק יוסרו ממסך ההגדרות, פרוטוקול XML-RPC יופעל כברירת מחדל בכל התקנות וורדפרס ופרוטוקול Atom Publishing Protocol צפוי להפוך לתוסף חיצוני.

פרסום מרחוק באנגלית

פרסום מרחוק באנגלית

פרסום מרחוק בעברית

פרסום מרחוק בעברית

אפשרויות הפרסום מרחוק של וורדפרס מאפשרות לתוכנות חיצוניות להתחבר לאתר ולבצע בו שינויים, מדובר למשל באפליקציות סלולריות המתחברות לאתר דרך API מוגדר לצורך פרסום ועריכת תכנים.

שינויים באפשרויות פרסום מרחוק

עד היום, וורדפרס הציגה 2 פרוטוקולים להתחברות מרחוק – פרוטוקול Atom Publishing Protocol ופרוטוקול XML-RPC. כברירת מחדל שניהם היו מכובים. הסיבה – אבטחה.

בגרסה 3.5, פרוטוקול Atom Publishing Protocol צפוי להיעלם מוורדפרס ולהפוך לתוסף חיצוני בשם Atom Publishing Protocol אותו ניתן להוריד מספריית התוספים של וורדפרס.

כמו כן, פרוטוקול XML-RPC, עובר שינוי מהותי גם הוא – הוא יהיה דולק כברירת מחדל!! הסיבה לכך היא השימוש הגובר בתוכנות צד ג' לעדכון האתר, בעיקר אפליקציות סלולריות אשר מתממשקות עם האתר.

עד היום, חברות חיצוניות היו נדרשות להנחות את בעלי האתרים להיכנס להגדרות הכתיבה של האתר ולהפעיל את אפשרויות הפרסום מרחוק. מהיום לא יהיה צורך לעשות זאת יותר, וורדפרס עושה את כל ההתאמות מאחורי הקלעים כדי להתאים לרוח התקופה.

שינויים בממשק משתמש

בגרסה 3.5, אפשרויות הפרסום מרחוק יוסרו מהתפריט הגדרות > כתיבה. מכיוון שנותר רק פרוטוקול אחד, ה-XML-RPC והוא יהיה מופעל כברירת מחדל. הדבר יסיר הגדרות מיותרות ממסך ההגדרות ואמור להקל על המשתמשים.

על מנת לכבות את הפרוטוקול XML-RPC ולמנוע אפשרויות התחברות מרחוק, צוות הפיתוח יצר פילטר חדש בשם xmlrpc_enabled שיאפשר לכבות את האפשרות לגשת לאתר דרך תוכנות צד ג'. הקוד לניטרול אפשרויות הפרסום מרחוק הוא:

add_filter('xmlrpc_enabled', '__return_false');

רוב האנשים לא ירגישו בהבדל, משום שאינם נחשפים נושא זה ביום-יום, אך בעלי אתרים גדולים ידרשו להתאים את האתר לשינויים הצפויים. אם האתר שלכם סובל מהתקפות מרובות וניסיונות פריצה, אני ממליץ לכבות את האפשרות להתחברות מרחוק.

ניתן לעשות זאת דרך הפילטר החדש או דרך תוספים יעודיים. אני בטוח שנראה הצפה של עשרות תוספים שישלבו אפשרות זו בתוסף שלהם.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>