דף הבית » סקירת תוספים

תוספים: מערכת מתקדמת ליצירת ShortCodes

24 בספטמבר 2012 | מאת רמי | 5 תגובות | תגיות: , ,

בגרסה 2.5, וורדפרס הציגה את מערכת ה-ShortCodes אשר מאפשרת לנו להוסיף פקודות מקרו לתוכן דרך העורך הויזואלי. ה-API של ה-ShortCodes פשוט למדי והוא מאפשר ליצור פקודות מקרו בהתאם לצרכים שלנו, אולם הדבר עדיין מצריך עריכת קבצים. היום נכיר תוסף מתקדם שמאפשר לנו ליצור פקודות מקרו מותאמות אישית דרך ממשק הניהול של וורדפרס, להצמיד להם אייקונים משלהם כך שניתן יהיה לזהות אותם בעורך הויזואלי.

מערכת מתקדמת ליצירת ShortCodes

מערכת מתקדמת ליצירת ShortCodes

שמו של התוסף הוא Shortcodes Pro והוא זמין להורדה בחינם בספריית התוספים של וורדפרס. התוסף מאפשר להוסיף פקודות מקרו חדשות, לערוך פקודות מקרו קיימות, ולנהל את כל פקודות מקרו שלנו כאשר הכל מתבצע בצורה פשוטה דרך לוח הבקרה של וורדפרס.

נוסף ליצירת פקודות מקרו מותאמות אישית, ניתן לשייך לכל פקודה אייקון מתוך ספריית המדיה של וורדפרס. אותו אייקון יופיע בעורך הויזואלי TinyMCE. הדבר מאפשר לנו למעצב כפתורים מותאמים אישית בעורך הויזואלי שהם אנחנו עושים שימוש תכוף. בצורה זו התוסף מנגיש ביתר קלות את פקודות המקרו לעורכי התוכן של האתר.

ליכולות הרבות שהתוסף מציע, ראו את סרטון הבא, אשר מציג כמה קל ליצור פקודות מקרו ולהשתמש בהן:

הוספת פקודות המקרו דרך התוסף מגדילה את הפונקציונליות של וורדפרס עשרות מונים. אך הבעיה העיקרית היא שברגע שנותנים לאנשי תוכן יד חופשית ליצור פקודות מקרו, הם מתחילים להשתולל וליצור פקודות ללא הגבלה. 😉

לסיכום, התוסף Shortcodes Pro הוא אחד התוספים החינמיים המוצלחים בהם נתקלתי. מקווה מאוד שהוא יעזור לכם. ואם יש לכם תוספים דומים בהם נתקלתם, שתפו בתגובות.

בהצלחה.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

5 תגובות »

 • דביר כותב :

  יצא לי להשתמש עם התוסף לטובת לקוח שהיה לי לניהול עמודי נחיתה.
  ה SHORTCODE היה ליצירה של טופס עם אפשרויות של וידאו\ללא וידאו\תמונה וכו'

  תוסף מעולה עם אפשרויות שימוש נפלאות!

 • רמי כותב :

  🙂

 • ירון כותב :

  היי רמי,
  אני מחפש דרך להכניס קוד לשליחת סמס, ע"י העברת נתונים של הגולש (לאחר שביצע login לאתר) כגון שם ופרטים נוספים השמורים ב-DB, לשירות חיצוני ששולח sms-ים.
  אשמח לעזרה

  תודה,
  ירון

 • מן כותב :

  היי רמה התקנתי את התוסף.. הכל עובד והכל אבל יש בעיה קטנה שפשוט אני לא רואה את התמונה של הקוד בעורך.. זה רק הסימון עצמו.. למרות שרואים את התמונה במדיה ובגלריה ובהכל.. פשוט בעורך עצמו אתה יכול לסמן וללחוץ על הכפתור אבל אין את התמונה שלו..
  אשמח אם תעזור לי.. תודה

 • HGEC כותב :

  מעניין למה זה לא מתעדכן
  כבר הרבה זמן

  אגב מה זה שונה משאר פלאגינים כאלה

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>