דף הבית » חדשות ועדכונים

ספריית התוספים וערכות העיצוב מתחדשת במערכת "סקירות משתמשים"

30 באוקטובר 2012 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: , ,

ספריית התוספים וספריית ערכות העיצוב של וורדפרס מתחדשת, מהיום משתמשים יכולים לפרסם סקירות אודות התוספים וערכות העיצוב. עד כה משתמשים יכול רק לדרג את התוספים והתבניות, מעכשיו ניתן יהיה להוסיף גם לפרסם סקירות מלל ולספר לכל העולם מה אהבנו בתוסף.

סקירה של התוסף Hotfix

סקירה של התוסף Hotfix

סקירה של ערכת העיצוב Twenty Twelve

סקירה של ערכת העיצוב Twenty Twelve

נזכיר כי לפני כשנה ספריית התוספים עברה שדרוג מהותי והתווספה האפשרות להציג תמונת כותרת בראש עמוד התוסף. לפני חמישה חודשים ספריית התוספים עברה שדרוג נוסף במערכת הדרוג והקרדיט הניתן ליוצר התוסף, שודרגה מערכת הפורומים והתווספה האפשרות לסמן תוספים מועדפים.

השינוי הנוכחי בא לידי ביטוי בתוכן גולשים. אם בעבר משתמשים יכלו לדרג את התוספים וערכות העיצוב, מעתה ניתן יהיה לספר חווית אישיות, מדוע התוסף כל כך שימושי ומה אהבנו בו.

"תמיכה" בתוסף זהו רק חלק אחד במשוואה, "סקירה" של התוסף הוא החלק המשלים, אמרו מפתחי המערכת. מעתה, המשתמשים יוכלו גם לקבל עזרה בפתרון בעיות (דרך הפורום של התוסף) וגם להביע את דעתם על התוסף ומפתחיו (דרך מערכת הסקירות). הדבר אמור לתרום לקשר בין הקהילה לבין המפתחים שתורמים מזמנם לפיתוח הרחבות לוורדפרס.

ואם פיתחתם תוסף או תבנית והעליתם אותם לאתר וורדפרס, תוכלו להירשם ל-RSS של מערכת הסקירות כדי לקבל עדכונים.

מערכת הסקירות אומנם כבר עלתה לאוויר, אך בנייתה טרם הושלמה, בתקופה הקרובה אנו צפויים לראות שינויים נוספים במבנה המערכת ובעיצוב שלה (בעיקר תיקוני CSS).

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • hgec כותב :

  שלום ותודה
  נהנתי
  אך כמה חבל שלא עושים את בעברית
  אולי היה צריך לעשות באתר של הורדת הוורדפרס בעברית גם כמו שיש באנגלית שכל התוספים שיש בעברית יראו שם
  בתקווה שהבנתם
  ותודה על התרומה שאתם נותנים לקהילה

 • מאור חזן כותב :

  עבודה מעולה של Otto ו-Scott Reilly. מזכיר לי במידה מסויימת את מערכת הדירוג של ה-App Store. בהחלט זה חלק מהתהליך של סינון תוספי זבל (כל תוספי ה"הוסף כפתור לייק לאתר שלך" או תוספי Google+ וכו' שיש אלפים מהם).
  אני עדיין לא יודע אם זה בתכנית, אבל יהיה אדיר אם תהיה גישה לביקורות מתוך מסך התקנת התוספים המובנה, ב-popup שנפתח אחרי לחיצה על details.
  כרגיל, תודה על הסיקור רמי!

 • רמי כותב :

  מאור, אני חושב שבהמשך נוכל לגשת ל"ביקורת" גם דרך לוח-הבקרה, כמו שציינת. בגרסאות האחרונות רואים שצוות הפיתוח מנסה לשלב יותר מידע מהאתר הראשי בלוחות-הבקרה של האתרים.

  אם אתה שואל אותי, בטווח הרחוק (מאוד), מאגר התוספים יהפוך לחנות אפליקציות עבור אתרי אינטרנט מבוססי וורדפרס. זה יהיה האפסטור של האתרים. הכל כמובן יתנהל בגן הסגור באתר WordPress.org, אבל המידע יהיה נגיש מלוחות-הבקרה של כל אתרי וורדפרס בעולם.

  אם הייתי צריך לתת תחזית, הייתי אומר שבעתיד ניתן יהיה לרכוש תוספים דרך לוח הבקרה. והסליקה + ההתקנה יתבצעו מבלי לצאת מהאתר. אבל זה בעתיד, כאשר אוטומטיק תהיה חברה בורסאית בעל שווי שוק כמה מיליארדי דולרים.

 • מאור חזן כותב :

  אכן, נראה שלשם הרוח נושבת כרגע. זה מרגש ללא ספק.

  בקשר לתחזית שלך על עתיד עמוד הפלאגינים של וורדפרס, זה מזכיר לי את מה שזמין כרגע, WP-AppStore, ומאוד מזכיר את הרעיון שהצגת. למרות זאת, אני באמת לא זוכר איפה שמעתי את זה, אבל זה היה בוידאו על WordPress.TV, שבו מאט או מפתח ליבה אחר ציין לאחר שאלה דומה של אדם בקהל שאין להם תוכניות להפוך את עמוד האפליקציות או התוספים, בין אם זה בלוח הבקרה או ב-.org. אם אני לא טועה, שמעתי את זה ב-State of The Word 2012. עוד סיבה שסביר להניח שזה כנראה לא יקרה, היא שמאט ובעצם כל מפתחי הליבה מאמינים חזקים בפילוסופיות הקוד הפתוח, שבעצם בא למנוע מסחור כזה או אחר של כל חלק בתוכנה. אבל לך תדע… מה אנשים לא עושים בשביל כסף…

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>