דף הבית » סקירת תבניות

תבניות: שוחררה תבנית ברירת המחדל Twenty Twelve

2 באוקטובר 2012 | מאת רמי | 8 תגובות | תגיות: ,

תבנית ברירת המחדל החדשה של וורדפרס לשנת 2012, המכונה Twenty Twelve, משוחררת לציבור הרחב בספריית ערכות העיצוב של וורדפרס. התבנית נבנתה על פי רוח התקופה והיא כוללת עיצוב רספונסיבי שנראה מעולה בכל מכשיר קצה והיא תומכת בכל הסטנדרטים העדכניים של וורדפרס.

פסיפס תבניות ברירת מחדל לשנים 2010-2012

פסיפס תבניות ברירת מחדל לשנים 2010-2012

נזכיר כי על פי התכנון התבנית הייתה אמורה להגיע עם ההתקנה של וורדפרס 3.4 אולם הוחלט לדחות את השקתה לגרסה 3.5. כיום גרסת 3.5 נמצאת בגרסת בטא 1, והתבנית משוחררת לציבור הרחב דרך ספריית התבנית הרשמית של וורדפרס. בהמשך היא תשולב בהתקנה של המערכת עם שחרור וורדפרס 3.5.

זוהי תבנית ברירת המחדל הראשונה שמגיעה באופן מובנה עם עיצוב רספונסיבי, זאת כדי לסלול את הדרך למפתחי תבניות אחרים. מפתחים רשאים לאמץ קטעי קוד מתוך Twenty Twelve על מנת להתאים את העיצובים שלהם למכשירי קצה. בדרך זו מנסים מפתחי וורדפרס לקדם סטנדרטים מודרניים בעיצוב אתרים בכלל ותבניות וורדפרס בפרט. תבניות ברירת המחדל מהוות דוגמה "איך לבנות נכון תבניות", מסיבה זו  Twenty Twelve נחשבת כפורצת דרך בתחום.

התבנית מגיעה עם תמיכה ב"מאפייני התבנית" העדכניים של וורדפרס כגון וידג'טים, תפריטים, תמונת כותרת, צבע/תמונת רקע, פורמטים (בעמודי ארכיון והעמוד הראשי), תבנית-עמוד ללא סרגלי צד (מסך מלא), והדובדבן שבקצפת תבנית-עמוד ייעודית לעמוד הראשי אשר מאפשרת לעצב עמוד ראשי ייחודי עם שני וידג'ט עצמאיים שמוצגים בתחתית הדף.

התבנית פותחה מנקודת הנחה כי מרבית משתמשי וורדפרס עושה שימוש במערכת לבניית אתר תדמיתי או אתר תוכן ולא לצורך ניהול בלוג. לכן ניתן דגש רב לעמוד ראשי סטטי. כאשר בוחרים עמוד סטטי שיוצג כעמוד הראשי, המערכת מציעה להשתמש בתבנית-עמוד ייעודית על מנת להבדיל את העיצוב של העמוד הראשי משאר האתר. בצורה זו ניתן לעצב עמוד ראשי מעוצב ללא סרגלי צד ועם תוכן הנפרס על כל רוחב המסך. בנוסף, ישנם שני וידג'טים המוצגים בעמוד הראשי בתחתית הדף המוצגים זה לצד זה, בהם ניתן להוסיף הפניות לאזורים שונים באתר.

נוסף לכך, ניתן להוסיף "תמונה כותרת" אשר תוצג בכל עמודי האתר מתחת לתפריט הניווט. ישנה אפשרות להגדיר מספר תמונות כותרת, ולהגדיר למערכת להציג בכל עמוד תמונה אקראית.

להלן צילום מסך של אתר תדמיתי שהקמתי בתוך פחות מ-10 דקות בעזרת התבנית החדשה:

אתר לדוגמא עם Twenty Twelve

אתר לדוגמא עם Twenty Twelve

עם קצת יותר השקעה, ניתן להקים אתרי תדמית ממש ממש יפים ומושקעים בתוך פחות משעה. כל שאתם צריכים זה תוכן ותמונות. התבנית דואגת לכל השאר.

אגב, במכשירי סלולר זה נראה כך:

אתר לדוגמא עם Twenty Twelve במכשירי סלולר

אתר לדוגמא עם Twenty Twelve במכשירי סלולר

אם אתם שואלים אותי, בוני אתרים מתחילים יכולים להשתמש בתבנית זו לעיצוב את אתרי הלקוחות שלהם. הקמת האתר נעשית בצורה מהירה מאוד, הזמן המושקע מינימלי, והתוצר משביע רצון.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

8 תגובות »

 • חולי כותב :

  תודה רמי,

  אני מבין שהתפריט נפתח כשלוחצים על menu , האם?

 • רמי כותב :

  אכן כך, התפריט נפתח בלחיצה.

 • בניית אתרי אינטרנט כותב :

  רמי תודה על הסיקור,

  בתבנית נמצאים קבצי שפה עברית? או שנדרש לתרגם?

  מיכאל.

 • רמי כותב :

  בשלב הזה התבנית לא מגיעה עם קבצי העברית, אבל השלמנו את התרגום לעברית באתר GlotPress. הכנתי מדריך להורדת קבצי העברית עבור bbPress, על אותו עיקרון אפשר להוריד מכאן את התרגום של Twenty Twelve.

 • ברכה כותב :

  רמי תודה רבה על הסיקור, לצערי אני לא רואה לינק להורדת התוכנה האם יש כזה ?

 • רמי כותב :

  ברכה, אם כוונתך לתבנית Twenty Twelve, ניתן להוריד אותה דרך ספריית התוספים של וורדפרס או דרך לוח הבקרה של האתר מהתפריט עיצוב > התקנת ערכת עיצוב. חפשי שם את Twenty Twelve.

 • עזי כותב :

  רמי שלום,
  קודם כל תודה על התובנות שאתה נותן. זה מאוד עוזר.
  בניתי אתר עם התבנית הזו, איך אוכל לשנות את גופני הכותרת? האם צריך להוריד פלגאין כלשהוא?
  ושאלה שניה לגבי התמונה הראשית, כל התמונות שניסיתי לשים, על פי הרזולוציה המצויינת התבנית 940×198 יוצאות מטושטשות למרות שבמקור הן באותו גודל. יש איפושהוא מאגר תמונות מתאים לתבנית?

  תודה ויום טוב

 • מיכל כותב :

  היי רמי,
  ראשית תודה רבה על כל פועלך !
  אני משתמשת חדשה בתבנית 2012 ולאור מה שכתבת לגבי זה שתבנית זו אינה מיועדת לבלוג היית מבקשת את עצתך איזו תבנית כן מיועדת לכך? מטרת האתר שלי הינה כתיבת מאמרים בנושא מסויים עם אפשרות לתגובות או פתיחת דיון לגבי נושא המאמר .
  אשמח לעצתך המקצועית.
  תודה שוב 🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>