דף הבית » חדשות ועדכונים, סקירת תבניות

וורדפרס 3.5: מגבלה על כמות תבניות ברירת המחדל

22 בנובמבר 2012 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: , , , , , ,

החל מגרסה 3.5, יוגבלו מספר ערכות העיצוב המצורפות לקובץ ההתקנה. החל מגרסה 3.5, וורדפרס תגיע עם 2 ערכות עיצוב בלבד. כלומר, הגרסה הקרובה, שתשוחרר בחודש הבא, תגיע עם ערכת העיצוב החדשה  Twenty Twelve ועם ערכת העיצוב הקודמת Twenty Eleven. התבנית הפופולרית Twenty Ten לא תהיה כלולה בקובץ ההתקנה של וורדפרס.

פסיפס תבניות ברירת מחדל לשנים 2010-2012

פסיפס תבניות ברירת מחדל לשנים 2010-2012

המפתחים אינם זונחים את התבנית Twenty Ten, הפיתוח שלה ימשך והיא תמשיך להתעדכן. אולם היא כבר לא תגיע יחד עם ההתקנה של וורדפרס. וניתן יהיה להורידה בספריית התוספים ו/או דרך לוח הבקרה של וורדפרס.

יש לציין שבשנת 2013, כאשר תשוחרר תבנית ברירת מחדל חדשה Twenty Thirteen (בגרסה 3.6 או 3.7 של וורדפרס), היא תצורף לקובץ ההתקנה של וורדפרס על חשבון התבנית Twenty Eleven.

אם אתם שואלים אותי, זה מהלך חכם. קובץ ההתקנה של וורדפרס לא מתנפח. וגם עוברים למוצרים חדשים ומתקדמים יותר.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • מאור כותב :

  מסכים! המהלך אכן חכם, למרות שהתבניות המובנות בד"כ לא גוזלות הרבה שטח דיסק, אבל אני בטוח שההחלטה של מפתחי הליבה היא בכיוון של לשמור דברים קצר ולעניין (KISS – Keep it simple, stupid).
  אני מאוד מתפעל מהאיכות של התבנית הנוכחית, ומחכה בקוצר רוח לראות את הבאה ולעבוד איתה.
  כרגיל רמי, אחלה של פוסט!

 • רמי כותב :

  מאור,
  מישהו אמר פעם שיש להם חוק לא כתוב שמטרתו לשמור את קובץ ההתקנה כמה שיותר קטן. אומנם החסכון בשטח דיסק של התבנית הוא מזערי, היא עדיין תופסת מקום.

  להתאמות קטנות כאלה יש השפעה רבה גם על שרתי וורדפרס, והעומסים שיש עליהם. זו עוד דרך להקטין את העומסים.

 • תומר כותב :

  אמנם תבניות ישנות ייעלמו עם הזמן מההתקנה, אבל חשוב לזכור כי תהליך השדרוג לא מוחק תבניות ישנות, ואלו שהגיעו בהתקנה המקורית, בשדרוגים קודמים, או שהותקנו ידנית על־ידי המשתמש לא ימחקו בשום מקרה ואף ימשיכו לקבל עדכונים באופן עצמאי ללא תלות במועדי העדכונים של הליבה של וורדפרס עצמה.

  מי שכן יפגעו בתהליך אלו הם משתמשים שמתקינים את וורדפרס לראשונה על השרת היום ולא יקבלו את מבחר התבניות הקודמות ישר עם ההתקנה, וגם אלו שמחזיקים תבנית בת שדורשת התקנה של תבנית האב, שיהיה צורך להתקינה ידנית מהרשת לצורך שימוש בעיצוב המבוקש.

  – תומר (שעדיין מתחזק אתרים עם תבנית קובריק ☺)

 • רמי כותב :

  תומר, ההערה שלך חשובה מאוד. וורדפרס לא מוחקת תבניות קיימות בתהליך השדרוג. השינוי מתייחס רק לגבי קובץ ההתקנה החדש.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>