דף הבית » סקירת תוספים

תוספים: מעקב אחרי תאריכי הפעלת תוספים

3 בנובמבר 2012 | מאת רמי | תגובה אחת | תגיות: ,

הפעם על תוסף חדש בשם Plugin Activation Date שפותח על ידי מאור חזן המאפשר לנו לראות מתי הופעל תוסף מסויים דרך תפריט התוספים של וורדפרס. תוסף זה מוסיף עמודה חדשה לטבלת התוספים ובו ניתן לראות את תאריכי ההפעלה של התוספים השונים באתר.

לעקוב אחרי תאריך הפעלת התוסף

לעקוב אחרי תאריך הפעלת התוסף

איך התוסף עובד?

המנגנון פשוט למדי, התוסף שומר חותמת זמן בכל פעם שמתבצעת פעולה של כיבוי או הפעלה של תוסף וורדפרס באתר. הדבר מתבצע בעזרת מערכת ההוקים הפנימית של וורדפרס. ובלוח הבקרה, בטבלת התוספים, מוצגת חותמת הזמן של כל תוסף.

הערה: התוסף מתחיל את הרישום ותיעוד חותמות זמן החל מרגע הפעלתו. לכן לא ניתן להציג תאריכי הפעלה מהתקופה הקודמת להפעלתו.

למה משמש התוסף?

פעמים רבות האתר מתחיל "לעשות בעיות" ויש צורך לאתר את הגורם. מפתחי וורדפרס מנוסים ניגשים ישר לתוספים ומתחילים שם. אבל כשיש אתר עם 30 או 40 תוספים, העבודה הופכת לקשה עוד יותר. הצגת תאריכי הפעלה יכולה לצמצם בצורה משמעותית את הזמן המושקע באיתור תקלות.

תאריכי הפעלה של התוספים

תאריכי הפעלה של התוספים

התאמה אישית

לתוסף קוד נקי עם תיעוד רב. אם אתם מעוניינים לשנות את הפורמט של התאריך שיוצג, ניתן להשתמש בפילטר הבא:

function my_pad_date_time_format( $date_format ) {
    return 'm-d-Y';
}
add_filter( 'pad_date_time_format', 'my_pad_date_time_format' );

 

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

תגובה אחת »

  • מאור חזן כותב :

    רוב תודות על הביקורת, רמי! 🙂

    לי בעצמי זה היה שימושי בכמה מקרים. לדוגמה, היה לי לקוח שהחליט שהוא מתקין פלאגינים על האתר שלו לשיפור המראה והפונקציונליות בלי להתייעץ איתי. לא עבר הרבה זמן וקיבלתי ממנו פנייה שהאתר עושה בעיות. היות שהתקנתי בעבר את התוסף הנ"ל באתר הלקוח, יכולתי לראות איזה תוספים הוא הפעיל לאחרונה שגרמו לבעיה. כמובן שיש מקרים בהם התוסף עלול להיות יותר שימושי, אבל זו רק דוגמה שגרתית…

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>