דף הבית » חדשות ועדכונים

25 מיליון הורדות לוורדפרס 3.4

14 בנובמבר 2012 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות: ,

גרסה 3.4 של וורדפרס ממשיכה לשבור שיאים חדשים – מונה ההורדות חצה את רף ה-25 מיליון הורדות!! 3.4 היא מהגרסאות הפופולריות והמורדות ביותר של וורדפרס, קצב הורדות יומי גבוהה יותר מכל גרסה אחרת –  ואף גבוהה יותר מגרסה 3.0 המצליחה.

מונה ההורדות של וורדפרס 3.4

מונה ההורדות של וורדפרס 3.4

נציין שוורדפרס 3.0 המיתולוגית היא הגרסה הראשון (והיחידה) שחצתה את רק ה-25 מיליון הורדות (וחצתה את רף ה-30 מיליון). שלל הפיצ'רים שהיא הציגה הובילה להקמתם של מאות אלפי אתרי וורדפרס חדשים שעשו שימוש בפיצ'רים ב-Custom Post Types ו-Custom Taxonomies ושאר השכלולים, כאשר עד היום נתח השוק של אתרים המשתמשים בגרסה 3.0 מכלל אתרי הוורדפרס בעולם עומד על כ-20%. וורדפרס 3.4 מצליחה לחצות את רף 25 מיליון ההורדות, כנראה בזכות ה-Theme Customizer‬. כלי זה המאפשר לבחון ערכות עיצוב מבלי להפעיל אותם באתר, כלי מצויין עבור מפתחי ומעצבי וורדפרס הבונים תבניות עבור לקוחותיהם.

מספר אתרי וורדפרס בעולם ממשיך לצמוח, על פי נתוני חברת אוטומטיק, ישנם 57 מיליון אתרי וורדפרס בעולם, לעומת 56 מיליון בחודש הקודם. נתח השוק של וורדפרס מכלל האתרים באינטרנט עומד על כ-17.2%, לעומת 17% בחודש הקודם, והיא מחזיקה בנתח שוק של כ-54.8% בשוק של מערכות ניהול התוכן.

בפילוח על פי שפות, מתוך 25 מיליון הורדות, השפה הפופולרית ביותר היא השפה האנגלית עם 10.8 מיליון הורדות, אחריה השפה הסינית עם 6.7 מיליון הורדות, השפה הטורקית עם 2 מיליון הורדות, רוסית עם 785 אלף הורדות, והשפה הספרדית סוגרת את החמישייה עם 727 אלף הורדות. גרסה 3.4 של וורדפרס בשפה העברית זכתה ל-38 אלף הורדות.

בפילוח לפי גרסאות וורדפרס בשימוש (נתון קריטי לכל העוסקים באבטחת אתרי אינטרנט) כ-57% מאתרי וורדפרס בעולם עושים שימוש בגרסה לא עדכנית. כאשר רק 43% עושים שימוש בגרסה 3.4. העוסקים בתחום מספרים כי רוב בעלי האתרים לא משדרגים עד שלא פורצים להם לאתר. וזה חבל. מפתחי וורדפרס משתדלים להקל על המשדרגים, הם הפכו את תהליך השדרוג לפשוט יותר המופעל בלחיצת כפתור, אומנם עדיין צריך לגבות קבצים, לגבות מסדי-נתונים ולבדוק תאימות של תוספים, אבל כיום זה פחות מורכב מבעבר ויש כלים אוטומטיים לחלוטין וחברות צד ג' שעושים זאת עבורכם.

גרסאות וורדפרס בשימוש

גרסאות וורדפרס בשימוש

מידע נוסף שיש לציין קשור לגרסאות PHP ו-MySQL המפעילות אתרי וורדפרס. אחת מהמטרות המרכזיות של וורדפרס 3.2 , שיצאה ביולי 2011, הייתה לשדרג את  דרישות המינימום של וורדפרס ל-PHP 5.2 ו-MySQL 5.0.15. התהליך לא היה קל, במיוחד עבור חברות אכסון אתרים שנדרשו לשדרג תשתיות, לרכוש רישיונות חדשים לתוכנות ולהעביר אתרים קיימים לשרתים העומדים בדרישות המינימום החדשות. הרבה כסף והרבה כאב ראש. אולם התהליך היה הכרחי, ובדיעבד הוא הוגדר כהצלחה, למרות כל הקשיים.

גרסאות PHP ו-MySQL באתרי וורדפרס

גרסאות PHP ו-MySQL באתרי וורדפרס

כיום, כפי שניתן לראות, אחוז האתרים שעושים שימוש ב-PHP 4 ו-MySQL 4 הינו זניח. וטוב שכך. כ-97.8% עושים שימוש בגרסאות נתמכות של PHP – גרסאות 5.2 ו-5.3. לעומת זאת, כ-28.8% מאתרי וורדפרס רצים על MySQL גרסה 5.0, גרסה ישנה שהפיתוח שלה הופסק.

סטטיסטיקות וורדפרס 3.0-3.4

סטטיסטיקות וורדפרס 3.0-3.4

כמות ההורדות של וורדפרס ליום בגרסאות 3.0-3.4

כמות ההורדות של וורדפרס ליום בגרסאות 3.0-3.4

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>