דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.5

11 בדצמבר 2012 | מאת רמי | 25 תגובות | תגיות: ,

חצי שנה מאז שוחררה גרסה 3.4, וורדפרס 3.5 יוצאת לאוויר, הגרסה הראשית השנייה שמשוחררת ב-2012. וורדפרס 3.5, על שם אלווין ריי ג'ונס, עמוסה בשלל חידושים כשהעיקריים הם מנהל מדיה חדש, תבנית ברירת מחדל חדשה, ושיפורים בחוויית המשתמש בלוח הבקרה.

מנהל מדיה חדש

לאורך השנים מפתחי וורדפרס הזניחו את כל נושא ניהול קבצי המדיה, אבל לא הפעם. גרסה 3.5 מציגה ממשק חדש לניהול קבצי המדיה, ושיפורים רבים ברמת התצוגה, הפונקציונליות, ונוחות השימוש. מעתה, ניתן לנהל קבצים דרך ספריית המדיה בדומה לניהול פוסטים. לכל קובץ ניתן להגדיר כותרת, לראות תצוגה מוגדלת של התמונה ולערוך שדות כגון כיתוב, טקסט אלטרנטיבי, ותוכן. הכל במבנה הדומה לתצוגת פוסט. כמו כן, בוצע שינוי מלא של ממשק הוספת המדיה כשמעלים קבצים דרך עמוד עריכת הפוסטים. תצוגת הקבצים נפרסת על כל המסך, והניווט פשוט יותר, ואינטואיטיבי יותר. בלחיצת כפתור ניתן לגשת לפרטי התמונה ולערוך אותם. בחירת תמונות מרובות מאפשרת להעלות מספר תמונות לאתר או ליצור מהן גלריות, ואף לערוך את סדר תצוגת התמונות בגלריה.

ניהול קבצי מדיה וגלריות

ניהול קבצי מדיה וגלריות

תבנית ברירת מחדל חדשה – Twenty Twelve

רבים האמינו שתבנית ברירת המחדל החדשה Twenty Twelve תושק יחד עם וורדפרס 3.4, אולם שחרורה נדחה. התבנית אומנם לא שולבה בוורדפרס 3.4 אולם עד מהרה היא שוחררה לציבור הרחב דרך ספריית ערכות העיצוב של וורדפרס. עכשיו, עם שחרור וורדפרס 3.5, Twenty Twelve משולבת בקבצי ההתקנה של וורדפרס. יש לציין כי מדובר בתבנית התומכת בכל הסטנדרטים העדכניים של וורדפרס והיא בעלת עיצוב רספונסיבי שנראה טוב בכל מכשירי הקצה. במהלך פיתוח התבנית הובאו בחשבון סטנדרטים מודרניים בעיצוב אתרים, והיא נבנתה כך שתשמש גם בלוגים, גם אתרי תוכן, וגם אתרים תדמיתיים – כל זאת על ידי מתן דגש לעמוד ראשי סטטי.

אתר לדוגמא עם Twenty Twelve

אתר לדוגמא עם Twenty Twelve

המפתחים עדכנו את המדיניות הנוגעת לשילוב תבניות ברירת המחדל בקבצי ההתקנה. נקבע כי החל מגרסה 3.5 וורדפרס תגיע עם 2 ערכות עיצוב בלבד. כפועל יוצא, תבנית ברירת המחדל Twenty Ten הוסרה מוורדפרס 3.5, אך היא תמשיך להיות זמינה בספריית ערכות העיצוב. בשנת 2013, כאשר תשוחרר תבנית ברירת מחדל חדשה Twenty Thirteen (בגרסה 3.6 או 3.7 של וורדפרס), היא תחליף את התבנית Twenty Eleven.

פסיפס תבניות ברירת מחדל לשנים 2010-2012

פסיפס תבניות ברירת מחדל לשנים 2010-2012

שיפורים בלוח הבקרה

לוח הבקרה שודרג במספר היבטים. מסך הברוכים הבאים עודכן כך שהוא יבליט את אפשרויות העריכה על סמך מחקרי NUX (ר"ש New User Expiriance) שביצע צוות הפיתוח. הוסרו קישורים לא שימושיים והתווספו קישורים חדשים המבליטים את היתרונות של וורדפרס.

ברוכים הבאים לוורדפרס 3.5

ברוכים הבאים לוורדפרס 3.5

בוורדפרס 3.4 לוח הבקרה הפך לרספונסיבי, החל מגרסה 3.5 לוח הבקרה נראה טוב יותר גם במסכים ברזולוציה גבוהה HiDPI כמו אייפד, קינדל פייר HD, נקסוס 10 ומק-בוק פרו עם תצוגת רטינה. בגרסה 3.4 התווספו אייקונים ברזולוציה גבוהה, בגרסה 3.5 התווספו אלמנטים ויזואליים נוספים והתאמות CSS רבות – דבר המשלים באופן מלא את המעבר של לוח הבקרה לתצוגה ברזולוציה גבוהה המתאימה לכל המסכים.

שיפורים בעיצוב

הרבה שינויים קטנים בעיצוב לוח הבקרה. במסכי עריכת הפוסטים, למשל, העורך הויזואלי עבר תיקונים קלים. בשפה האנגלית, התווית HTML שינתה שם ל-TEXT, ההיגיון אומר כי יש שם לא רק פקודות HTML אלא גם CSS ועוד. לכן התצוגה של הפוסט תהיה תצוגה ויזואלית ותצוגת טקסט עם הקוד הבסיסי.

העורך הויזואלי הישן

העורך הויזואלי הישן

העורך הויזואלי החדש

העורך הויזואלי החדש

גובה אוטומטי לטקסונומיות היררכיות

תצוגת הטקסונומיה ההיררכית בעמוד עריכת הפוסטים מתאימה את הגובה של הקופסה באופן אוטומטי וחוסכת שטח מיותר. במקום שיהיה הרבה שטח ריק, הטקסונומיות יוצגו בגובה המקסימלי שצריך להיות ללא שטח לבן מיותר. תוספת מאוד נחמדה ולא מורכבת למדי, במקום להגדיר גובה (height) של 200 פיקסלים הם קבעו גובה מקסימלי (max-height) של 200 פיקסלים.

גובה אוטומטי לטקסונומיות היררכיות

גובה אוטומטי לטקסונומיות היררכיות

הרחבת וידג'ט מהכותרת

בגרסאות קודמות, כדי להרחיב את הוידג'ט היה צריך ללחוץ על הלץ הקטן בצד שמאל, החל מגרסה 3.5 כדי להרחיב את הוידג'ט אפשר ללחוץ בכל מקום בכותרת. שיפור משמעותי בחוויית משתמש. מהדברים הקטנים האלה שחוסכים זמן בתהליך העבודה. לא חץ קטן שבקושי שמים לב אליו אלא כל הכותרת.

קישורים / בלוגרול

הקישורים – אחד המאפיינים הפחות שימושיים של וורדפרס – הוסרו. הקישורים הופכים להיות תוסף וורדפרס חיצוני הזמין להורדה בספריית התוספים של וורדפרס.

בעבר כאשר זו הייתה מערכת בלוגים, היה טעם בבלוגרול (בהמשך שמו שונה ל-"קישורים). אחרי המעבר של וורדפרס למערכת ניהול תוכן (CMS) הבלוגרול איבד משמעות. "מערכת התפריטים" שהתווספה בגרסה 3.0 הפכה את הקישורים למיותרים. הרי אם אפשר ליצור קישורים מותאמים אישית דרך מערכת התפריטים, מי צריך את "מערכת הקישורים"?

נציין שבהתקנות קיימות הקישורים לא יוסרו. זאת לעומת התקנות חדשות שיגיעו ללא קישורים, ומי שירצה להוסיף מערכת קישורים יוכל להתקין את תוסף.

מערכת הקישורים תוסר מהתקנות וורדפרס חדשות

מערכת הקישורים תוסר מהתקנות וורדפרס חדשות

תוספים מועדפים

אתר WordPress.org שודרג והוא מאפשר למשתמשים רשומים לסמן תוספים כמועדפים, זאת נוסף לדירוג תוספים, וסקירת תוספים. החל מגרסה 3.5, ניתן לבצע התקנה של כל התוספים המועדפים בלחיצה אחת. הדבר שימושי במיוחד לבוני אתרים שעובדים עם סט מוגדר של תוספים קבועים.

הקהילה מקבלת מידע שמשתפים המשתמשים אודות התוספים המועדפים עליהם. בהמשך ניתן יהיה לנתח את מאגרי המידע ולסנן את התוספים הטובים ביותר.

פרסום מרחוק

וורדפרס כוללת מערכת מובנית המאפשרת פרסום מרחוק בפרוטוקול XML-RPC ופרוטוקול Atom Publishing Protocol. הדבר מאפשר לתוכנות חיצוניות להתחבר לאתר ולבצע בו שינויים, למשל דרך אפליקציות סלולריות, תוכנת WLW או כל מערכת חיצונית אחרת. כברירת מחדל שני הפרוטוקולים הנ"ל היו מכובים, וכדי להפעילם היה צריך לגשת להגדרות > כתיבה ולהפעיל אותם משם באופן אקטיבי. החל מגרסה 3.5 פרוטוקול XML-RPC יהיה פעיל כברירת מחדל בכל התקנות וורדפרס, ופרוטוקול Atom Publishing Protocol הוסר מוורדפרס והפך לתוסף חיצוני. למי שחרד לאבטחת האתר שלו, ניתן לכבות את ה-XML-RPC בעזרת הפילטר חדש בשם xmlrpc_enabled.

פרסום מרחוק בעברית

פרסום מרחוק בעברית

צמצום הגדרות וורדפרס

בגרסה 3.5 ניהול ההגדרות בלוח הבקרה הופך לפשוט יותר, הדברים המורכבים עדיין ניתנים לשינוי אבל באמצעים אחרים  כמו תוספים, פילטרים ואקשנים יעודיים או דרך קובץ ההגדרות wp-config.php. בצורה זו משתמשים ללא ידע לא יוכלו "להרוס" את האתר והשינויים יתבצעו רק על ידי משתמשים שיודעים מה הם עושים. להלן השינויים:

הגדרות נראות

בתפריט הגדרות > נראות, האפשרות לחסימת אינדוקס אתרים על ידי מנועי חיפוש הוסרה והיא עברה לתפריט הגדרות > קריאה. משום שתפריט הנראות נותר ריק לחלוטין הוא הוסר.

הגדרות כתיבה

בתפריט הגדרות > כתיבה הוסרו האפשרויות להגדרת גודל תיבת הכתיבה וכן אפשרויות הפרסום מרחוק. כאמור, באפשרויות הפרסום מרחוק, פרוטוקול ה-XML-RPC יהיה מופעל תמיד ופרוטוקול ה-ATOM הופך לתוסף חיצוני.

הגדרות קריאה

בתפריט הגדרות > קריאה הוסרו אפשרויות קידוד (UTF-8). ניתן לשנות את הקידוד דרך קובץ ההגדרות  wp-config.php. כמו כן, נוספו אפשרויות נראות במנועי חיפוש מתוך מתפריט הנראות.

הגדרות מדיה

בתפריט הגדרות > מדיה הוסרו אפשרויות הטמעת סרטונים, אפשרות הטמעת הסרטונים תהיה פעילה כברירת מחדל. האפשרות להגדרת תיקייה אליה יועלו קבצי המדיה הוסרה מהגדרות המדיה, מעכשיו ניתן יהיה לשנות את תיקיית קבצי המדיה דרך קובץ ההגדרות wp-config.php.

רשת אתרים – התקנה מספריית משנה

עד היום התקנת רשת אתרים בוצעה מהספרייה הראשית, החל מגרסה 3.5 ניתן להתקין רשת אתרים גם כאשר קבצי וורדפרס נמצאים בספריית משנה.

יש לציין שהמאפיין הזה קיים בהתקנת וורדפרס רגילה, ניתן להתקין וורדפרס בספריית משנה (למשל wp) כאשר האתר מוצג מהספרייה הראשית. מאפיין זה לא עבד בהתקנת רשת אתרים והיו הרבה תלונות ובקשות מצד המשתמשים.

רשת אתרים – שיפור ביצועי הפונקציה switch_to_blog()

עוד לפני האיחוד של התקנת וורדפרס עם התקנת WPMU, מפתחים היו יכולים להחליף אתרים ברשת בעזרת הפונקציה switch_to_blog(). אחרי שהתקנת רשת אתרים מוזגה להתקנת וורדפרס רגילה, בגרסה 3.0, כדי להחליף אתר נעשה גם כן שימוש בפונקציה switch_to_blog(). אך הדבר בא על חשבון ביצועים. הפונקציה עמוסה בשאילתות כבדות ומיותרות בבסיס הנתונים.

המפתחים השתמשו בפתרונות חלופיים שלא בהכרח תאמו לסטנדרטים של וורדפרס, ולכל מפתח היו שיטות משלו שלא בהכרח שמרו על תאימות לאחור בעדכוני גרסאות. בקיצור, המערב הפרוע.

בגרסה 3.5 הפונקציה זכתה לתשומת לב מיוחדת. היא עובדת מהר יותר, באופן יעיל ומהימן יותר מבעבר.

שיפורים במחלקת WP_Query

וורדפרס 3.5 מציגה שיפור ב-WP_Query, בכל הקשור לארגומנטנים post__in ו-orderby. הארגומנט post__in מאפשר להציג רק את תכנים שאנו מגדירים, באופן הבא:

$args = array(
    'post_type' => 'page',
    'post__in' => array( 8, 50, 196 )
);
$query = new WP_Query( $args );

אבל לא ניתן להגדיר להם סדר מוגדרת מראש בעזרת הארגומנט orderby. בוורדפרס 3.5 הסוגיה טופלה וניתן להציג את רשימת הפוסטים לפי הסדר שהוגדר ב-Array. על ידי שימוש בקוד הבא:

'orderby' => 'post__in'

מאוד שימוש.

שיפורים במחלקות WP_User_Query ו-WP_Comment_Query

בוורדפרס 3.1 הוצגו שאילתות מורכבות במחלקת WP_Query כך שניתן יהיה להשתמש בשאילתות מטא בצורה פשוטה ויעילה יותר על מנת לסנן תכנים על פי שדות מיוחדים. בוורדפרס 3.5 גם המחלקת המשתמשים WP_User_Query וגם מחלקת התגובות WP_Comment_Query עודכנו כך שהן יתמכו בשאילתות מטא באותו האופן. צוות הפיתוח מנסה ליצור דרך סטנדרטית למשיכת מידע משדות מיוחדים.

שירותי oEmbed חדשים

וורדפרס מוסיפה תמיכה בשלושה שירותים חדשים המאפשרים להטמיע תכנים מהאתר שלהם. מעתה ניתן להטמיע מוזיקה מתוך SoundCloud, מצגות מתוך SlideShare, ותמונות מתוך Instagram. כל זאת ללא שימוש בקודים למיניהם, פשוט מדביקים את כתובת ה-URL של התוכן שרוצים להטמיע בעורך הויזואלי של וורדפרס והמערכת מבצעת הטמעה אוטומטית של התכנים.

ספריות חיצוניות

וורדפרס משתמשת בהרבה ספריות חיצוניות, בגרסה 3.5 הספריות TinyMCE, jQuery, jQuery UI, ו-SimplePie עודכנו לגרסאות העדכניות ביותר ונוספו 2 ספריות חדשות – Underscore ו-Backbone.

גרסאות וורדפרס מקומיות

קיים שינוי במדיניות שחרור הגרסאות המקומיות, נראה כי מגרסה לגרסה המפתחים מקטינים את חופש הפעולה של הנציגים שאחראים על שחרור הגרסאות המקומיות. יותר ויותר פתרונות ניתנים ברמת קבצי הליבה של וורדפרס ולא דרך קבצי ההתאמה המקומיים (he_IL.php, de_DE.php, ru_RU.php, es_ES.php וכ'ו). מצד אחד זה מקטין את ההשתתפות של הגורמים השונים בפרויקט אבל מהצד השני הדבר מקל על עבודת ההתאמה לשפות המקומיות, ומצמצם את מורכבות העבודה ומשך הזמן המושקע בביצוע ההתאמות.

בוורדפרס 3.4 הרבה התאמות קוד מקומיות (PHP) עברו לקבצי הליבה. בוורדפרס 3.5 הוקדשו מאמצים להעברת הגדרות CSS מקומיות לקבצי הליבה. בגרסה 3.5 בשפה העברית, הסרתי את הקבצים המקומיים 'wp-content/languages/he-IL.php" ו- 'wp-content/languages/he-IL.css". גם בשאר השפות הוסרו קבצים אלה. אין יותר צורך. 😉

וורדפרס בעברית

וורדפרס 3.5 בעברית זמינה להורדה. אני לא נתקלתי בבעיות מיוחדות בגרסה החדשה. אבל אם האתר שלכם מתקלקל, כבו את התוספים אחד אחד. לרוב, זה המקור של כל הבעיות. וכמובן, תגבו קבצים ומסדי נתונים לפני השדרוג!

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

25 תגובות »

 • בניית אתרי אינטרנט כותב :

  רמי,
  תודה על הסיקור המושקע ועל התרגומים
  מיכאל.

 • רמי כותב :

  😉 לא הייתי לבד, הרבה אנשים עזרו בתרגום.

 • מאור חזן כותב :

  חיכיתי לזה. הרבה זמן.

 • רמי כותב :

  ההמתנה נגמרה, עכשיו תהיה לך הרבה עבודה.

 • פיימן כותב :

  רמי תודה אחלה פוסט 🙂

 • דוד כותב :

  רמי,

  תודה רבה אתה חלוץ וורדפרס אמתי

 • רמי כותב :

  😉 דוד, אני בסך הכל ממשיך דרך. החלוצים הם רן הרטשטיין וחנית כהן.

 • אפרת כותב :

  שלום,

  יש בעיה שמופיעה בגרסה העברית ובאנגלית זה לא קרה.
  אני מוסיפה 2 אדיטורים ל"עמוד" בערכת עיצוב: Twenty Eleven

  והאדיטורים הנוספים מופיעים עם פחות כפתורים מהאדיטור הראשון.
  באנגלית כל ה-3 הופיעו עם אותם כפתורים.

  אפשר בבקשה לקבל עזרה עם הענין, או הפניה למקום שם אפשר לשאול?
  תודה מראש
  אפרת

 • רמי כותב :

  אפרת, כשאת אומרת "אדיטור", למה את מתכוונת?

 • דודו כותב :

  שלום רמי,
  התקנתי את גרסת twentytwelve והעברית נראית מצוין מימין לשמאל
  אולם, לאחר שיצרתי קובץ child כל העיצוב של העברית השתנה לשמאל לימין
  הנה הקוד של ה- CHILD:
  /*
  Theme Name: Twenty Twelve Child Theme
  Theme URI: http://www.lomdimbareshet.net
  Description: Child theme for the Twenty Twelve theme
  Author: David Goldstein
  Author URI: http://www.lomdimbareshet.net
  Template: twentytwelve
  Version: 0.1.0
  */

  @import url("../twentytwelve/style.css");

  אשמח לקבל עזרה בעניין זה. חשוב לי להשתמש ב Child Theme

  תודה

 • רמי כותב :

  דודו, כשאתה יוצר תבנית בת אתה צריך ליצור קובץ style.css ובו לעשות import לסטייל של התבנית המקורית. בנוסף אתה צריך ליצור קובץ rtl.css ובו לעשות import לאר-טי-אל של התבנית המקורית.

  לפי ההסבר שלך אני יכול להבין ששכחת לעשות אימפורט ל-RTL.

  למידע נוסף, ראה איך ליצור תבנית-בת בוורדפרס.

 • תומר כהן כותב :

  כל הכבוד על התחלת השימוש בתווים עבריים תקניים כמו למשל סימן המקף שהתחיל לבצבץ בחלק מהמחרוזות. כולי תקווה שעם צאתה של הגרסה הבאה נקבל תוכנה מתורגמת לעברית בצורה טובה יותר!

 • דודו כותב :

  תודה רמי,
  אני מניח שאת הייבוא של קובץ RTL עושים באותו אופן כמו לייבוא של קובץ STYLE

  אני אנסה זאת

 • אפרת כותב :

  רמי – אני מוסיפה ל"עמוד" 2 Meta-box ובכל אחת מהן אני קוראת ל- wp_editor.

 • רמי כותב :

  אפרת, תוסיפי קוד, כדי שאבין מה את עושה.

 • ניר כותב :

  כל הכבוד על ההשקעה (לך ולאחרים שעזרו בתרגום). הוורדפרס בעברית נראה טוב יותר מגרסה לגרסה.
  מעניין אותי מה יהיו הביקורות על התבנית החדשה, אני אישית לא התלהבתי ממנה.

 • אפרת כותב :

  שלום רמי,
  רציתי להוסיף את הקוד להודעה הראשונה שלי, אבל האדיטור כאן באתר שלך- מכוון לתמוך בעברית והקוד שהדבקתי פה יצא מעוות ולא קריא. קיוויתי שאוכל לשלוח לך את הקוד באימייל או באיזה שהו אופן אחר ידידותי יותר לקוד.

  בכל אופן הנה מה שאני מוסיפה ל-functions.php של התבנית twenty-eleven:
  אותו קוד בדיוק עובד יפה בגרסת וורדפרס באנגלית ללא שום בעיה – ואילו בגרסה העברית רק אדיטור ראשון מכיל את כל הכפתורים. אדיטור שני והלאה מכיל קבוצה חלקית של הכפתורים.

  add_action( 'add_meta_boxes', 'page_meta_boxes' );
  function page_meta_boxes() {
      //remove_post_type_support( 'page', 'editor' );

      //edit_form_advanced
      add_meta_box('_eb6', 'תאור קצר','add_edit_box6','page','normal','low');
      add_meta_box('_eb7', 'תאור ארוך','add_edit_box7','page','normal','low');
  }

  function add_edit_box6() {
      global $post;
     
      $content = get_post_meta($post->ID, '_edit_box6', true);
      wp_editor( $content, 'block6', $settings = array(
          'media_buttons' => true,
          'textarea_name' => '_edit_box6'
      ) );
  }

  function add_edit_box7() {
      global $post;
     
      $content = get_post_meta($post->ID, '_edit_box7', true);
      wp_editor( $content, 'block7', $settings = array(
          'media_buttons' => true,
          'textarea_name' => '_edit_box7'
      ) );
  }

  // add a callback function to save any data a user enters in
  add_action('save_post','my_pages_meta_save');
  function my_pages_meta_save($post_id) {
      if ( ! isset( $_POST['action'] ) || $_POST['action'] != 'editpost' || 'revision' == $post->post_type )
          return;
     
      if(isset($_POST['_edit_box6'])) {
         
          $contents = '';
          $contents = apply_filters('content_save_pre',$_POST['_edit_box6']);
         
          $field = '_edit_box6';
         
          if($contents) update_post_meta($post_id, $field, $contents);
          else delete_post_meta($post_id,'_edit_box6');
      }
     
      if(isset($_POST['_edit_box7'])) {
         
          $contents = '';
          $contents = apply_filters('content_save_pre',$_POST['_edit_box7']);
         
          $field = '_edit_box7';
         
          if($contents) update_post_meta($post_id, $field, $contents);
          else delete_post_meta($post_id,'_edit_box7');
      }
     
  }
 • רמי כותב :

  אפרת, תיקנתי את הקוד שלך שיראה יפה ולא מעוות.

  תשמעי, הקוד נראה תקין, הדבקתי אותו לקובץ הפונקציות באתר שלי (wp-tricks.co.il). והכל מוצג ללא שום בעיה. הוא מציג שני meta-boxes עם עורך ויזואלי רק ב"עמודים". בשני ה-meta-boxes מוצגים כל הכפתורים. לא יודע למה לא עובד אצלך, נסי להתקין מחדש את וורדפרס ו/או את התבנית.

  אני אישית לא הייתי משתמש בשני שדות מיוחדים עם עורכים ויזואליים. יש לך שדה תקציר (excerpt) מובנה, למה לא להשתמש בו?

  אני מניח שההיגיון שהנחה אותך הוא שלעמודים אין תקציר וממילא אין לתקצירים עורך ויזואלי, לכן העדפת להשתמש בשני שדות מיוחדים. אני הייתי מוסיף את השדה "תקציר" לעמודים ואז מוסיף עורך ויזואלי ולתקציר המובנה, כל זאת לתיאור הקצר . ולתיאור הארוך הייתי מוסיף meta-box אחד בלבד.

 • אפרת כותב :

  שלום רמי, ותודה רבה על העזרה ותשומת הלב.

  אני אכן התקנתי מחדש את וורדפרס.
  בתחילה 3.5 באנגלית, ואח"כ 3.5 בעברית.

  יכול להיות שהבעיה קשורה לדפדפן? אני משתמשת בכרום.
  האם ניסית את ריבוי העורכים הויזואלים בכרום?

  הלקוח שלי רוצה להיות מסוגל לערוך את התוכן ולהוסיף לו טבלאות. בכוונתי להשתמש בתוסף TinyMCE Advanced אבל בעית הכפתורים מתחילה בעורך הרגיל ללא התוסף וממשיכה גם עם תוספים שונים.

  אני מעריכה את העזרה והסבלנות שלך – ומקווה שנוכל להגיע לפתרון המיוחל במהרה.
  בכבוד רב,
  אפרת

 • רמי כותב :

  אפשרת, לשאלתך, ניסיתי את הקוד שלך בכרום.

  אני חושב שהבעיה איננה בדפדפן אלא התוסף שציינת.

  לדעתי הוא לא תומך בריבוי עורכים ויזואליים באותו עמוד.

  את יכול לבדוק את זה בצורה פשוטה, תסירי את התוסף ותראי שכל הכפתורים הרגילים מוצגים כראוי.

  אפשר להמשיך את השיחה הזו במייל, אזור התגובות לא מיועד לתמיכה טכנית.

 • שי כותב :

  תודה רבה רמי על הסיקור הנרחב
  דאגתי להפיצו למתעניינים בנושא
  שי

 • חני כותב :

  תודה רבה על הפוסט המעניין.
  תוכל אולי לעזור לי? אני מחפשת פלגין שיתאים לי את הבלוג לגלישה דרך סמרטפונים וטאבלט.
  תוכל להמליץ לי בבקשה על פלגין כזה?
  תודה רבה!
  חני

 • רמי כותב :

  חני, נסי את התוסף WPtouch.

 • איתן כותב :

  רמי שלום,
  קודם כל תודה על הסיקור.
  אתה כותב שלא ניתן לקבוע יותר את הגדרות תיקיית המדיה מהניהול
  ויש צורך לשנות את תיקיית קבצי המדיה דרך קובץ ההגדרות wp-config.php.

  היכן זה נמצא – לא מצאתי את זה בקובץ?

  תודה

 • רמי כותב :

  איתן, כתבתי פוסט נפרד בנושא – הגדרת הספרייה בה יישמרו קבצי המדיה בוורדפרס 3.5 ומעלה.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>