דף הבית » חדשות ועדכונים

התרומה שלי (אולי) לוורדפרס 3.6

24 בינואר 2013 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: ,

כיודע לכם וורדפרס 3.6 נמצא בפיתוח ויש דיונים רבים על עיצובם מחדש של ממשקים שונים. אני אישית התחלתי להתעניין דווקא בעיצוב של ממשק התפריטים כי לדעתי הוא הולך להשפיע יותר מכולם על חווית המשתמש הממוצע. למי שמתעניין, אני ממליץ לקרוא את הדיון המתנהל בטיקט #23119 בטראק.

בכל מקרה, עלו מספר הצעות מאוד יפות לשינוי ממשק התפריטים, ראו צילומי מסך נבחרים:

תפריטים ב-Dropdown במקום בטאבים

תפריטים ב-Dropdown במקום בטאבים

קופסאות התוכן בהצגת אקורדיון

קופסאות התוכן בהצגת אקורדיון

הצגת תפריטים בעזרת WP_List_Table

הצגת תפריטים בעזרת WP_List_Table

עמוד עריכת תפריט

עמוד עריכת תפריט

עמוד ניהול תפריטים

עמוד ניהול תפריטים

חלק יגידו שזה בסך הכל קוסמטיקה אבל מי שיעובר על הדיונים יראה שבמרכז הדיונים נמצא נושא חוויית השימוש, עם לוגיקה בסיסית – שיפור זרימת העבודה (WorkFlow) של המשתמש.

ומה דעתי על כל זה?

מפריע לי שהתפיסה הנוכחית היא ביצוע כל המשימות בעמוד אחד. גם הקמת תפריטים, גם הוספת קישורים לתפריטים וגם שיוך תפריטים למיקומים בערכת העיצוב. נראה כי החשיבה הכללית בטיקט היא שימור השיטה הנוכחית.

ההצעה שלי היא דווקא חלוקת התהליך לשתי המשימות – במקום אחד מנהלים את התפריטים (הוספה/עריכה/מחיקה) ובמקום אחר משייכים את התפריטים לתבנית. (דרך ה-"Theme Customizer" ; בעברית – "התאמה אישית").

תחשוב על זה ככה – אפשר ליצור הרבה "עמודים" אבל לא נציג את כולם באתר אלא רק את עמודים שנרצה להציג (דרך הוידג'טים או התפריטים). כנ"ל לגבי התפריטים, אפשר ליצור הרבה תפריטים, אבל נציג באתר רק את האלה שנשייך למיקום בתבנית.

ההצעה שלי (גישת שני השלבים) בסך הכל מפרידה בין ניהול התפריטים לשיוכם למיקום בתבנית. בטיקט כתבתי סיכום של השיטה (כנסו ללינק) והצגתי את צורת העבודה החדשה על התפריטים ואף צרפתי רשימה של יתרונות וחסרונות. בהמשך הצגתי איך נשתמש בתפריטים והכנתי צילומי מסך, כדי שיבינו את הגישה שלי. (השקעתי הרבה זמן ביצירת תמונות מסך).

מסך התפריטים, לתפיסתי

מסך התפריטים, לתפיסתי

מסך הסיידברים, לתפיסתי

מסך הסיידברים, לתפיסתי

שיוך תפריטים וסיידברים לאזורים בתבנית

שיוך תפריטים וסיידברים לאזורים בתבנית

בינינו, לא חשבתי שזה יתפוס. ואפשר להגיד שדי הופתעתי כשראיתי את הפוסט שפורסם בבלוג הפיתוח של וורדפרס שדן על התפריטים. התברר לי שהגישה שלי נלקחה ברצינות והיא אחת משלוש הגישות עליהן ידונו בשיחת המפתחים היום בלילה (בערוץ #wordpress-dev ב-IRC בשעה 23:00 שעון ישראל).

אשמח מאוד אם תגיבו בטראק או בפוסט בבלוג הפיתוח.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • מאור חזן כותב :

  אחלה פוסט, רמי!
  כל הכבוד ענק ממני – אליך! עבודה וחשיבה איכותית. מאוד אוהב את הגישה שהצעת! כבר קשה לי להמתין עד שחרור 3.6! מקווה שהזמן יעבור מהר

 • רמי כותב :

  בסוף לא קיבלו את הגישה הזו. 🙁

 • מאור חזן כותב :

  האמת היא שאפשר לפתח תוסף שעושה את זה… מתחשק לי.

 • פיימן כותב :

  רמי אחרי שבדקתי את הגישה שלך החלטתי לא לאשר 🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>