דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.6: מטרות ויעדים

9 בינואר 2013 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות:

הפיתוח של וורדפרס 3.6 החל והמפתחים כבר מסמנים מטרות ויעדים. המפתח הראשי מארק ג'אקוויט (Mark Jaquith) יחד עם המשנה שלו ארון קמפבל (Aaron Campbell), הצהירו כי הגרסה הראשית הבאה תתמקד בעריכת תכנים. סקירה של הפיצ'רים שנראה בגרסה הבאה.

וורדפרס 3.6

וורדפרס 3.6

הדיונים על הפיצ'רים שיכנסו לגרסה הבאה כבר החלו. שום דבר לא סגור אבל יש כבר קווים מנחים וכיוון כללי. עיקר המאמצים יושקעו בחווית משתמש בעמודי עריכת התוכן, והיות ושם רוב המשתמשים מבלים את זמנם. הגיוני, לא?!

פורמטים

מערכת הפורמטים, שהתוספה בגרסה 3.1, הולכת לקבל תשומת לב  מיוחדת בגרסה הקרובה. לא הרבה יודעים מה זה "פורמטים" ולמה הם משמשים, לכן המפתחים ישנו את ממשק המשתמש בעמודי העריכה ויבליטו את הפורמטים השונים בדומה לתוסף המוצלח של אלכס קינג שמטפל בפורמטים (כנסו ללינק לצילומי מסך). לדעתי, אם וורדפרס תאמץ את המראה של התוסף הזה, זה יהיה אחד המאפיינים היותר שימושיים בשנים הקרובות!

שמירה אוטומטית

יש למנוע מצבים בהם הכותב השקיע מאמץ רב ביצירת תכנים אבל המידע הלך לאיבוד בגלל קריסת דפדפן, פקיעת עוגיות, ניתוק מהאינטרנט ומכל סיבה אחרת. לצורך כל יש את מנגנון השמירה האוטומטית. בגרסה הבאה כל התהליך ישודרג והמנגנונים ישתכללו תוך הוספת אפשרות לשחזור מידע מגרסאות קודמות.

מצבי עריכה

לא רבים יודעים את זה אבל בדומה למערכת הטקסונומיות והמערכת סוגי התוכן קיימת גם מערכת המאפשרת להוסיף מצבי עריכה (טיוטה, מתוזמן לפרסום, ממתין לאישור, פורסם) בעזרת בפונקציה register_post_status(). בגרסה הבאה יורחב ה-API כך שניתן יהיה להוסיף מצבי עריכה לסוגי תוכן ספציפיים, תתווסף מערכת לניהול הרשאות משתמשים, וכל היכולות הקיימות של מצבי העריכה יעברו שדרוג משמעותי.

 ניהול גרסאות

מערכת ניהול הגרסאות מאפשרת להציג שינויים שנערכו בתכנים שלנו. אומנם היא עובדת לא רע, אבל יש הרבה מקום לשיפור. בגרסה הבאה יוצגו שינויים רבים שיהפכו את ניהול הגרסאות לנוח יותר לשימוש. ממשק המשתמש ישודרג ויציג בצורה ברורה יותר עד לרמת המילה והאות, את השינויים שחלו בין שתי גרסאות שאנו נרצה להשוות.

תפריטים

מערכת התפריטים של וורדפרס, שהוצגה בגרסה 3.0, היא אחד הכלים המוצלחים לשינוי ה-FRONT END דרך לוח הבקרה. אבל מסתבר שמשתמשים רבים מתקשים להפעיל ולעדכן את התפריטים. בגרסה הבאה ינתן דגש רב לממשק המשתמש של התפריטים על מנת לפשט את חווית השימוש בעבור משתמשים לא-טכניים.

כתיבה במסך מלא

בוורדפרס 3.2 הוצג מאפיין חדש-ישן בשם "כתיבה ללא הפרעות" שזה בעצם כתיבה במסך מלא ללא אלמנטים ויזואליים שמסיחים את הדעת. הבעיה היא שלא כולם יודעים איך להפעיל את האפשרות הזו וגם יש מספר בעיות מינוריות שדורשים טיפול.בגרסה הבאה המפתחים מתכננים לטפל בכל אותן הבעיות.

תבנית Twenty Thirteen

תבנית ברירת המחדל חדשה צפויה לצאת השנה (2013). הקוד של התבנית יתבסס על הסטנדרטים העדכניים תוך שימוש בפרקטיקה מקובלת לבניית תבניות. כנראה יוצגו שינויים בהצגת "פורמטים" בתבניות. היות ומחזור הפיתוח של וורדפרס 3.6 יהיה קצר משמעותית מוורדפרס 3.5, אין ודאות שאכן נזכה לראות תבנית ברירת מחדל חדשה בגרסה 3.6, אולי בגרסה 3.7. נראה מה יהיה.

סיכום

טוב הסיכום הוא כזה, לפי המידע שפורסם עד היום, לא יתווספו פיצ'רים מהפכניים. ינתן דגש רב לממשק המשתמש ולחוויית השימוש. וורדפרס כבר התבגרה, לא צריך להוסיף פיצ'רים חדשים כדי למשוך משתמשים חדשים, כולם כבר מכירים את המערכת ואין הרבה מערכות מתחרות המציעות מגוון כה רחב של תכונות כמו וורדפרס. לכן עכשיו הולכים לתת מענה לכל אותם מיליוני משתמשים שכבר משתמשים במערכת ביומיום כדי להקל עליהם, להפוך את השימוש לנוח יותר, מהיר יותר ואינטואיטיבי יותר.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • ישראל על המפה כותב :

  מחכים בקוצר רוח! השדרוג 3.5 היה מעולה.
  והגיע הזמן שישפרו את ממשק התפריטים.

 • רמי כותב :

  ממשק התפריטים יזכה לתשומת לב מיוחדת בגרסה 3.6, אתה מוזמן לראות את צילומי המסך המרהיבים בטראק – http://core.trac.wordpress.org/ticket/23119

 • שרירים.נט כותב :

  אכן אני לא רואה איזה פיצ'ר מהפכני, אבל המפתחים של וורדפרס עושים באמת עבודה מעולה בפיתוח המערכת ועדכונים.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>