דף הבית » חדשות ועדכונים

יצירת קובץ wp-config.php בהתאמה אישית

12 בפברואר 2013 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות: ,

לפני מספר ימים שחררתי לאוויר כלי חדש למפתחי וורדפרס מתקדמים. הכלי מאפשר ליצור קובץ הגדרות (wp-config.php) מותאם אישית עם הגדרות מתקדמות. להלן סקירה של הכלי החדש.

wp-config.php Generator

wp-config.php Generator

זהו הכלי השביעי בסדרת הכלים שפיתחתי במסגרת GenerateWP.com. המחולל החדש מאפשר למפתחי וורדפרס להרחיב את ההגדרות הבסיסיות הקיימות בקובץ wp-config.php על מנת לשנות הגדרות במסדי נתונים, בטבלאות DB, ברמת האבטחה, ברמת כתובות ה-URL, ברמת התכנים, בביצועים ועוד ועוד ועוד…

וורדפרס מאפשרת לשנות הרבה הגדרות מתקדמות דרך קובץ ההגדרות wp-config.php, יש כל כך הרבה הגדרות עד שלא היה לי מקום להכניס את כולן (לדוגמא להגדרות שלא נכנסו: Cookies, הרשאות קבצים, Cron ושדרוגים). מגבלות UI הכריחו אותי להשתמש בהגדרות, שלדעתי הן ההגדרות השימושיות ביותר המשמשות את רוב המפתחים.

אני אציין שהפרקטיקה המקובלת היא להעדיף שימוש בתוספים על פני שינוי קובץ wp-config.php, אבל תוספים מכילים לעתים קרובות מאפיינים נוספים שלא בהכרח חיוניים לצרכים שלנו. יתרה מזאת, לא כל התוספים מתעדכנים. לכן מפתחים רבים מעדיפים לכתוב את הקוד בעצמם.

אוסיף ואומר ששחרור כלי זה ליווה אותי בחשש כבד מאוד, פחדתי שהמשתמש הממוצע יעשה שינויים בקובץ ההגדרות ללא הבנת ההשלכות במלואן. לכן למען הסר ספק אגיד כי הכלי לא מיועד לכל אחד אלא רק למפתחים מתקדמים!

אם אתם מפתחי וורדפרס מנוסים, ואתם מעוניינים להכיר קצת יותר את ההגדרות בקובץ wp-config.php אני ממליץ מאוד לעבור על המדריך בקודקס שדן על עריכת קובץ wp-config.php. משם מומלץ לעבור על קבצי הליבה של וורדפרס בהם מוגדרים הקבועים השונים. ובסוף, כשתכירו את הקוד, אפשר להיעזר במחולל החדש על מנת לקצת את זמני הפיתוח. כמו כן, אפשר לשחק עם המחולל כדי להכיר את הגדרות ברירת המחדל ואיך לשנות אותן.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • אהרל'ה כותב :

  תודה רבה רמי,

  יישר כח על תרומתך לעולם הוורדפרס. הרבה כלים שימושיים המעידים על מחשבה עמוקה ועל נתינה הראויים להערכה.

  אהרל'ה

 • רמי כותב :

  אהרל'ה תודה על הפידבק. ותמשיך לעקוב. כי אני לא עוצר, יש לי עוד מספר כלים בפיתוח שיצטרפו למכלול הכלים במסגרת GenerateWP.com.

 • אהרל'ה כותב :

  כמובן שאמשיך לעקוב 🙂
  העשייה שלך משמעותית עם תכנים ותרומה ממשיים לקהילה.
  ראויים למעקב למשוב ולהיות מודל לחיקוי.
  שוב תודה 🙂

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>