דף הבית » חדשות ועדכונים

גיוס: השקעה בסך 50 מיליון דולר בחברת אוטומטיק

28 במאי 2013 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות: , , ,

קרן הפרייבט-אקוויטי Tiger Global משקיעה 50 מיליון דולר בחברת אוטומטיק, חברה המפעילה את שירות הבלוגים הפופולרי וורדפרס.קום.

לוגו חברת Automattic

לוגו חברת Automattic

חברת אוטומטיק הוקמה לפני כשמונה שנים באוגוסט 2005 וגייסה עד כה 30.6 מיליון דולר בשני סבבי גיוס. באפריל 2006 גוייסו 1.1 מיליון דולר ובינואר 2008 עוד 29.5 מיליון דולר. הכסף שימש להרחבת התשתיות ולגיוס מפתחים.

החברה מפעילה את שירות הבלוגים הפופולרי וורדפרס.קום ושירותים נלווים נוספים. לאורך השנים היא רכשה מספר שירותי רשת שהשלימו את הפעילות שלה כגון שירות צלמיות המשתמש גראבטר Gravatar.com (אוקטובר 2007), מערכת התגובות אינטנס-דיבייט IntenseDebate.com (ספטמבר 2008), מערכת הסקרים פול-דדי PollDaddy.com (אוקטובר 2008), שירות הפינגים וטראקבקים בלו.גס blo.gs (אפריל 2009), תוסף לתיקון שגיאות כתיב AfterTheDeadline.com (ספטמבר 2009) ושירות ההשראה לכותבים במחסום כתיבה – פלינקי Plinky.com (יוני 2010).

על פי פרסומים שדלפו לתקשורת, בשנת 2011 אוטומטיק גלגלה מחזור של 41 מיליון דולר. כיום היא מעסיקה 170 עובדים ועד סוף שנת 2013 בכוונתה להעסיק 200 עובדים.

ההשקעה הנוכחית איננה מדללת את בעלי המניות הנוכחיים. החברה אינה מנפיקה מניות חדשות, מדובר ברכישת מניות קיימות מעובדים ומשקיעים ותיקים. מכאן שהכסף אינו מוזרם לחברה, והוא נועד לאפשר לעובדים ומשקיעים לממש השקעתם.

טייגר גלובל היא קרן פרייבט אקוויטי המשקיעה בחברות סטרטאפ בתחומים שונים. בעבר היא השקיעה בחברות כמו פייסבוק, LinkedIn, Palantir, Square, SurveyMonkey, Eventbrite וחברות רבות נוספות.

בניגוד לטמבלר שהחליטה להימכר ליאהו בעסקה בשווי 1.1 מיליארד דולר, נראה כי אוטומטיק מעדיפה עצמאות. מאט מולנווג, מעדיף להמשיך בפיתוח פלטפורמת וורדפרס דרך חברת אוטומטיק ולהשפיע על עתיד רשת האינטרנט.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • דה קלו - נוטריון גבעתיים כותב :

  לא ידעתי שהחברה של וורדפרס בכלל מכניסה כסף. את יודע להצביעה איך היא עושה את זה? כל מה שהם נותנים הוא חינמי אז מאיפה מגיעה המספרים המטורפים האלה?

 • רמי כותב :

  לפני שלוש שנים כתבתי על איך הם מרוויחים כסף מפרויקט קוד פתוח.

 • הגשמה כותב :

  ממש מרתק…
  הרי רק ההוצאות של החברה על שרתים ואחזקה הם די גבוהים. יפה מאוד שהם מצליחים גם להתפרנס מזה. על זה נאמר שכל רעיון טוב מתחיל עם יזמות מוצלחת- ובמקרה הזה היא ללא ספק מוכיחה את עצמה.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>