דף הבית » חדשות ועדכונים

יצירת WP_Query בהתאמה אישית

26 ביוני 2013 | מאת רמי | 7 תגובות | תגיות: ,

אתמול שחררתי כלי חדש במסגרת – GenerateWP.com – המאפשר ליצור שאילתות וורדפרס מותאמות אישית בעזרת מחלקת WP_Query. אני גאה להציג את WP_Query Generator – מחולל השאילתות האוטומטי של וורדפרס.

WP_Query Generator

WP_Query Generator

מפתחי וורדפרס נדרשים פעמים רבות להציג פוסטים ותכנים בחתכים שונים ובהתאם לצרכים ספציפיים של הפרוייקט, כאן נכנסת לתמונה מחלקת WP_Query אשר המאפשרת ליצור שאילתות מותאמות אישית.

עד כה, רוב המפתחים היו כותבים את הקוד בעצם. אני יודע את זה כי גם אני כתבתי הכל בעצמי. הבעיה היא שהתהליך הזה גוזל הרבה זמן והקוד לא תמיד עומד בסטנדרטים של וורדפרס לכתיבת קוד תקני. לכן החלטתי (בעידודו של מאור חזן) לפתח ממשק ויזואלי שעושה זאת בצורה אוטומטית במספר לחיצות עכבר. פשוט מזינים את הנתונים והמערכת מחזירה קוד תקני אותו מדביקים לתבני/תוסף שלנו.

אציין רק שקיים כלי דומה באתר wpQueryGenerator.com אבל הוא בסיסי למדי – רק 9 פרמטרים. המטרה שלי הייתה לפתח כלי מורכב, ונכון להיום שילבתי בתוכו 36 פרמטרים ובהמשך ישולבו פרמטרים נוספים. ניסיתי להכניס לשם כמה שיותר אפשרויות ולהציג הכל בצורה אינטואיטיבית, כך שיהיה נוח להשתמש בכלי הזה.

המטרה שלי בסופו של דבר היא ליצור אתר המספק כלים שונים למפתחי וורדפרס שחוסכים זמן פיתוח ומאיצים את תהליך כתיבת הקוד. מתחילת השנה שחררתי 9 כלים כשהמטרה היא לספק 10-15 מחוללים. אשמח מאוד לקבל פידבקים והצעות לשיפור.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

7 תגובות »

 • HGEC כותב :

  עלה והצלח

 • אלי כותב :

  מצוין!
  כמו תמיד, עבודה מדהימה.

  כל הכבוד לך

 • גיל כותב :

  כבוד רמי!
  אפרופו WP_Query האם קיימת אפשרות לסנן ברמת השאילתא לדו' SUBSTRING(post_title, 1,1) ='a' או קבלת פוסטים בעלי שם המתחיל בתו a?
  אם כן כיצד? ויהיה נחמד להוסיף לכלי…
  כל הכבוד!

 • רמי כותב :

  גיל, אני מבין את הצורך שלך בסינון פוסטים לפי אלף-בת, אני הייתי משתמש ב-Order ו-Orderby כדי לסדר את הפוסטים לפי הכותרת שלהם (בסדר יורד או עולה).

  הנה קוד להמחשה:

  // WP_Query arguments
  $args = array (
      'orderby' => 'title',
      'order'   => 'ASC',
  );

  // The Query
  $query = new WP_Query( $args );
 • גיל כותב :

  טנקס על התגובה, אני מעוניין להציג את כלל הפוסטים בעלי שם הנושא המתחיל ב"A" לדו'… למה אני רוצה את זה? מכיוון שיש לי לא מעט פוסטים אני רוצה לצור תפריט עם התחיליות (a,b,c…) וברגע שהיוזר יבחר אות אני הציג את הרשימת WP_Query עם הפוסטים מתחילות באות הנבחרת.
  טנקס אגאן!
  נ.ב. ישנו פורום שאתה פעיל בו?

 • רמי כותב :

  גיל, לא מכיר שיטה לעשות זאת בעזרת WP_Query, הייתי מחפש תוספים שעושה זאת.

  אני לא פעיל בפורומים, קצת בקבוצת וורדפרס בפייסבוק. אבל אין לי הרבה זמן פנוי, משקיע את כל הזמן במיזמים שלי…

 • פיימן כותב :

  ריספקט!!!

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>