דף הבית » חדשות ועדכונים

אפשרות כתיבת פוסטים באימייל תהפוך לתוסף חיצוני

17 ביוני 2013 | מאת רמי | 7 תגובות | תגיות: , ,

וורדפרס הולכת להיות רזה יותר – כל הפונקציונליות הקשורה לכתיבת פוסטים באימייל תצא מהליבה ותהפוך לתוסף חיצוני. הפרויקט להוצאת הפונקציונליות ירוכז על ידי קט האגן, אותו היא צפויה לבצע במהלך הקיץ. למי שמעוניין בפרטים נוספים מוזמן לעקוב אחרי טיקט 22942 בטראק.

כתיבת פוסטים באימייל

כתיבת פוסטים באימייל

כתיבת פוסטים באמצעות המייל

למי שטרם הכיר את האפשרות הזו, יכול לגשת לתפריט הגדרות > כתיבה ולגלול לכתיבת פוסטים באימייל. שם ניתן להגדיר כתובת מייל POP3, וכל מייל שישלח לכתובת זו, וורדפרס תייבא אותו לאתר ותפרסם אותו כפוסט. בצורה זו לא צריך בכלל להיכנס ללוח הבקרה של וורדפרס כדי לפרסם תכנים – פשוט שולחים מייל והוא מפורסם בבלוג.

מאפיינים הופכים לתוספים

לעניין הסרת הפונקציונליות הזו מקבצי הליבה, זו לא הפעם הראשונה שמחליטים להסיר אלמנטים מליבת המערכת ולהפוך אותם לתוספים. כלי היבוא בגרסה 2.9.2 הפכו לתוספים חיצוניים החל מגרסה 3.0, מערכת הפרסום מרחוק צומצמה בגרסה 3.5 ופרוטוקול Atom Publishing Protocol הפך לתוסף חיצוני. גם מערכת הקישורים/בלוגרול הפכה לתוסף חיצוני בגרסה 3.5.

וורדפרס הופכת לרזה יותר

התהליך הזה משתלב טוב בפילוסופיית הפיתוח וורדפרס. מאפיינים חדשים שנמצאים בשימוש נרחב זוכים לעדכונים מרובים ומאפיינים שנמצאים בשימוש אצל משתמשים מעטים הופכים לתוספים חיצוניים.

כיוון שמאוד קל להרחיב את פונקציונליות של הוורדפרס, המעבר לתוסף חיצוני אינו פוגע במשתמשים קיימים, והוא מטיב עם כלל המשתמשים שאינם משתמשים בכלים אלה.

הייתי אפילו מעז לנבא שבעתיד גם שירותי העדכון יהפכו לתוסף חיצוני. ואף כל מערכת התגובות תוצא מקבצי הליבה ותהפוך לתוסף חיצוני. שירותי העדכון זה מאפיין ישן שלא נמצא בשימוש נרחב לכן הגיוני להסירו בקבצי הליבה. לגבי מערכת התגובות, כיום יש תגובות של פייסבוק, של גוגל, של Disqus ואחרים. למה משתמשים צריכים להשתמש במערכת התגובות המובנית של וורדפרס? ולמה בכלל צריך תגובות? ישנם מאות אלפי אתרי תדמית שלא משתמשים בכלל בתגובות.

הגיוני יותר לקבל מערכת רזה מאוד, ושהמשתמש יתקין עליה את התוספים שישמשו אותו לצרכיו.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

7 תגובות »

 • אבי כותב :

  מה זה 'שירותי העדכון'?
  השידרוגים נחוצים מאוד, זה נראה לי ברור.
  אתה מתכוון לעדכון פוסט?

 • רמי כותב :

  אבי, בתפריט הגדרות>כתיבה, מתחת לכתיבת פוסטים באימייל יש תפריט שירותי עדכון. שזה פינג שנשלח לאתר/שירות חיצוני כאשר באתר שלך מתפרסם פוסט חדש.

  למידע נוסף, ראה:
  http://codex.wordpress.org/Update_Services

 • אבי כותב :

  תודה! אכן לא הכרתי, וכנראה שבאמת זה לא כ"כ שימושי 🙂

 • תומר כהן כותב :

  שירותי העדכון הם דווקא דבר מאד שימושי, ולכן הוא גם מופעל כבררת מחדל. משמעות הדבר מבחינתנו היא להורות לשירותים חיצוניים על תוכן באתר שהשתנה, וכך לרמוז להם שכדאי לסרוק מחדש את הדפים הרלוונטיים, במקום לסרוק אותו כל מרווח זמן אקראי שיכול גם לעמוד על תקופה ארוכה יחסית, שבמהלכה מנועי חיפוש ויישומי לקוח לקריאת הזנות (RSS/Atom) לא יציגו את התוכן העדכני.

  נכון, בזכות Sitemaps המנגנון הנוכחי ירד מגדולתו, אבל יש לזכור כי Sitemaps השירותים עצמם צריכים לסרוק את המשאב באופן יזום בניגוד לשליחת ping שכאמור מבוצעת באופן יזום על־ידי WordPress.

 • רמי כותב :

  תומר יש הבדל בין דחיפת תוכן למשיכת תוכן. שימוש ב"שירותי עדכון" דוחף תוכן של האתר לשירותים השונים, זאת עומת גוגל ושאר הקראולרים והספיידרים שמושכים את התוכן של האתר שלך (בעזרת מפת האתר, פידים או סריקה רגילה של כל האתר). אין פה נכון או לא נכון, שתי גישות שונות.

 • ישראל כותב :

  שלום

  מה זה כתובת מייל POP3, ואיך עושים אותה

 • eli כותב :

  מאמר מדהים אחי מקווה להשתמש בו בעתיד! תודה רבה.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>