דף הבית » סקירת תוספים

תוספים ישראלים: יומן פעילות לוורדפרס – ARYO Activity Log

12 באוגוסט 2013 | מאת רמי | 6 תגובות | תגיות: ,

היום אמליץ על תוסף ישראלי המאפשר לנו לעקוב ולתעד את כל השינויים שמתבצעים בלוח הבקרה של וורדפרס. למעקב אחרי הגולשים אנחנו משתמשים בגוגל-אנליטיקס, מעקב אחרי שינויים בתוכן יש לנו את ניהול הגרסאות של וורדפרס, אבל מעקב אחרי מה עושים המשתמשים המורשים במערכת, זה כבר עולם אחר לגמרי, היום נכיר תוסף שעושה בדיוק את זה.

תוסף יומן פעילות לוורדפרס

תוסף יומן פעילות לוורדפרס

תוספי יומן פעילות

אני מניח שמי שמנהל אתר וורדפרס עם הרבה עורכים זכה לראות לא פעם שינויים באתר מבלי להבין מאיפה הם הגיעו ומי אחראי להם? ואני לא מדבר על עריכת תוכן. הרי מערכת ניהול הגרסאות של וורדפרס נותן לנו מענה הולם בנושא הזה. אני מדבר על כיבוי והפעלה של תוספים, הוספה והסרה של וידג'טים מסרגלי הצד, ושאר הפעולות שניתן לבצע בלוח הבקרה של וורדפרס.

כדי לתעד את כל הפעולות הללו, יהיה עליכם להשתמש בתוסף יומן פעילות כלשהו כדי לקבל מידע זה. תוספי יומן פעילות יכולים לשמש את בעל האתר כדי לעקוב אתרי השינויים במערכת על ידי המשתמשים וגם לשמש בוני אתרים ככלי מעקב אחרי פעילות המשתמשים. לא פעם מפתחים מקבלים טלפון מבעל אתר שמשהו השתבש בוורדפרס, יומן פעילות מאפשר לשחזר את הפעולות שבוצעו בלוח הבקרה.

פיתוח ישראלי

אחד מיומני הפעילות המוצלחים לוורדפרס הוא התוסף הישראלי ARYO Activity Log המתעד מגוון רחב של פעולות המתבצעות באתר הוורדפרס שלכם.

יומן הפעילות של ARYO נבדק על עשרות אתרי וורדפרס שונים, עם עשרות משתמשים בדרגות הרשאה שונות, ואף ברשתות אתרים (מולטיסייט). התוסף עושה שימוש נבון במערכת ההרשאות המובנית של וורדפרס, כדי להסתיר ממשתמשים בעלי הרשאה נמוכה פעילות של משתמשים בעלי הרשאה גבוהה יותר. וכדי שמסד הנתונים לא יגדל לממדים מבהילים, ניתן להגביל את משך הזמן בו התוסף שומר את הנתונים במסד. הרי אין לכם באמת צורך לדעת מי הוריד או הסיר וידג'ט כלשהו לפני שנה.

התוסף מתעד כל פעולה שבוצעה בוורדפרס עם תאריך הביצוע, שעת הפעילות, המשתמש שביצעה אותה, וכתובת IP ממנה נעשתה הפעילות. יומן הפעילויות מתעד את השינויים הבאים:

 • תוכן – יצירת תוכנים, עדכון תכנים, מחיקת תכנים, יצירת טקסונומיות, עדכון טקסונומיות, מחיקת טקסונומיות
 • מדיה – העלאת קבצי מדיה, עריכת מדיה, מחיקת קבצים
 • משתמשים – רישום  משתמש חדש, מחיקת משתמש קיים, התחברות משתמש, התנתקות משתמש, התחברות נכשלה עקב סיסמה שגויה, עדכון פרופיל משתמש
 • תוספים – התקנת תוסף, הפעלת תוסף, גיבוי תוסף, שינוי תוסף
 • עיצוב – ערכות עיצוב, וידג'טים, תפריטים
 • ועוד ועוד ועוד…

aryo-activity-log-screen-2 aryo-activity-log-screen-1

החל פיתוח של תיעוד פעילויות WooCommerce, אני מניח שנראה הרחבות נוספות בעתיד הקרוב.

על המפתחים

התוסף מפותח בקוד פתוח בחסות חברת ARYO Digital על ידי אריאל קליקשטיין, יקיר סיטבון, ומאור חזן. ניתן לתרום קוד ולהציע הצעות לייעול גם באמצעות עמוד הפרויקט ב-GitHub.

ואם טרם ציינתי, התוסף עבר ריטול מלא והוא מתורגם לשפה העברית (וגרמנית). ARYO Activity Log זמין להורדה בחינם מאגר התוספים של  וורדפרס.

פוסט זה הוא חלק מסדרת פוסטים בהם אסקור (בקצרה) תוספים ישראלים לוורדפרס כדי להעיר קצת את השוק המקומי ולהציג פיתוחים ישראלים. אם פיתחתם מוצר לוורדפרס אותו תרצו לחשוף למשתמשי המערכת בארץ צרו קשר.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

6 תגובות »

 • איציק כותב :

  לדעתי מפתחי התוסף צריכים להוסיף אופציה שבעת הצגת כל היומן מידע יהיה כפתור ניקוי מידע (למקרה שמופיע מעל 10 עמודים ביומן בתוך שבוע וזה כבר לא ריאלי) אני פשוט הוספתי בהגדרות של היומן אפשרות של ניקוי מידי שבוע כדי לנקות את היומן, מפתחי התוסף מציעים את האפשרות הכי מקסימלית של חודש).

 • מנחם כותב :

  alert("lol");

 • אופיר כותב :

  כל הכבוד למפתחים, תוסף מעולה.
  נותן נתונים רחבים על מה שנעשה באתר, מתאים ביותר לאתרים גדולים עם צוות כתבים ועורכים.

 • Yakir Sitbon כותב :

  היי איציק.
  יכול להיות שבאמת אני יכניס את הניקיון האוטומתי לפי "שבוע" בנוסף.

  מה שכן, כפתור ניקוי (כמו שכבר דנו על זה ב-Repo), יכול לגרום לבעיות אבטחה במובן מסויים. זה אומר, אם משתמש פרץ לך לחשבון, והתחיל לעשות שינויים באתר שלך, אתה תרצה בסופו של יום לבדוק מה הוא עשה ואיזה פעילות גרם לך למערכת. ככה שאם תיהיה לו כפתור ניקוי, הוא פשוט מרוקן את כל המידע שביצע בעבר.

 • תפילת הדרך כותב :

  אני ינסה את ההמלצות – אתה אתר חדש עבורי אבל קראתי ואני מנסה כל בעל מקצוע בעל שם ! חבר הפנה אותי אליך נראה ננסה בע"ה נתבשר טוב !

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>