דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 3.7

25 באוקטובר 2013 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: ,

פחות משלושה חודשים אחרי שחרור וורדפרס 3.6, אנו זוכים לגרסה 3.7, על שם קאונט בייסי! מחזור פיתוח קצר ושלל חידושים בתחום התשתיות והאבטחה אשר מציג עדכונים אוטומטיים, מד-סיסמאות משודרג ותמיכה משופרת בגרסאות וורדפרס מקומיות.

וורדפרס 3.7

וורדפרס 3.7

עדכונים אוטומטיים

גולת הכותרת של 3.7 היא בוודאות מערכת העדכונים האוטומטיים עליה ניתן לקרוא בהרחבה בפוסט נפרד שכתבתי בנושא. הרעיון לעדכונים אוטומטיים של וורדפרס צף לפני שנתיים והוא היה צריך להיות חלק מוורדפרס 3.3. אז דיברו על הפסקת העדכונים הידניים באופן מוחלט, בדומה למה שקורה היום בדפדפנים המודרניים. אך בוורדפרס 3.7 הוחלט על ביצוע עדכונים אוטומטיים רק לגרסאות משנה (גרסאות-אבטחה וגרסאות-תחזוקה), עדיין לא לגרסאות ראשיות. אולי בהמשך.

המנגנון החדש מאפשר למפתחי הליבה "לדחוף" עדכוני אבטחה לכל אתרי הוורדפרס בעולם! גם בעלי האתרים מרוויחים, לא צריך לשלם למפתחים כדי לבצע שדרוגים ועדכונים – הכל מתבצע אוטומטית. מפתחי וורדפרס מרוויחים גם כן – פחות התעסקות בשדרוגי מערכת ויותר זמן לפיתוח. והמרוויחים הגדולים הם המשתמשים, גלישה באתרים מאובטחים יותר.

מנגנון עדכונים אוטומטיים בוורדפרס 3.7

מנגנון עדכונים אוטומטיים בוורדפרס 3.7

שדרוג מד-סיסמאות

בעקבות גל הפריצות לאתרי וורדפרס מסביב לעולם מוקדם יותר השנה, וגל נוסף לפני כן, הוחלט לשדרג גם את מנגנון הסיסמאות של וורדפרס. שדרוג זה מתמודד עם בעיה נפוצה בתחום האבטחה – הגורם האנושי. אומנם לא ניתן להשפיע על הסיסמה אותה בוחר המשתמש, אבל ניתן למדוד את חוזק הסיסמה ולאותת למשתמש שסיסמתו חלשה.

לצורך כך וורדפרס אימצה את ספריית zxcvbn של דרופבוקס, למי שמעוניין במידע נוסף ראו פוסט זה.

מד-סיסמאות חדש

מד-סיסמאות חדש

גרסאות וורדפרס מקומיות וקבצי תרגום

גרסה 3.7 משפרת את התמיכה בגרסאות וורדפרס מקומיות עם הצגת מנגנון חדש המאפשר התקנת קבצי תרגום באופן אוטומטי ושמירה על מחרוזות מעודכנות כל הזמן!

בגרסאות הבאות, וורדפרס תוריד באופן אוטומטי את קבצי התרגום של וורדפרס, של תבניות ברירת המחדל ושל תוספי היבוא. כיום, משתמשים נדרשים להוריד תוספים ותבניות עם קבצי התרגום. החל מגרסה 3.7, ניתן להוריד אותם כמו שהם, והמערכת תאתר ותוריד את קבצי התרגום באופן אוטומטי.

תוצאות חיפוש טובות יותר

כולם יסכימו שמנגנון החיפוש של וורדפרס הוא… איך לומר זאת בעדינות… לא מספק. וורדפרס היא לא גוגל, והיא לא מתימרת להיות, זה לא התחום שלה. אבל התלונות הרבות גרמו למפתחים להתייחס לבעיה.

וורדפרס 3.7 משפרת את הרלוונטיות של תוצאות החיפוש שלה. במקום להציג תוצאות חיפוש המסודרות לפי תאריך פרסום הפוסט, המנגנון החדש מציג תוצאות בסדר הבא:

 1. פוסטים בהם מחרוזת-החיפוש תואמת במלואה לכותרת הפוסט.
 2. פוסטים בהם מחרוזת-החיפוש מופיעה בכותרת הפוסט.
 3. פוסטים בהם מילים כלשהן ממחרוזת-החיפוש מופיעות בכותרת הפוסט.
 4. פוסטים בהם מחרוזת-החיפוש מופיעה במלואה בתוכן הפוסט.

שאילתות זמן ותאריך

המפתחים מביניכם בטח יאהבו את השיפור במחלקת WP_Query. וורדפרס 3.7 מציגה דרך חדשה ומשופרת להחזיר פוסטים בחתכים שונים מבוססים על תאריכים.

התיקונים בוצעו בהתאם להצעתו של אלכס (viper007bond). הדבר מתבצע בעזרת מחלקת WP_Date_Query המבצעת שאילתות SQL יעילות במיוחד. למי שמעוניין במידע נוסף על אופן השימוש, הרחבתי את הקודקס של וורדפרס והוספתי דוגמאות קוד מהאתר של אלכס ודוגמאות נוספות כדי להמחיש את קלות השימוש.

כשעדנתי את הקודקס, הבנתי שלא הרבה שמו לב לזה, אבל בגרסה 3.7 מחלקת WP_Query זכתה גם ל"שאילתות מחברים" חדשות בעזרת author__in ו-author__not_in. למידע נוסף ודוגמאות קוד, גשו לקודקס (גם פה הוספתי מספר דוגמאות להמחשה).

תיעוד פנים

בגרסה זו הרבה תיעוד נוסף לקוד. דגש מיוחד ניתן לפילטרים והאקשנים בקוד של וורדפרס. מהיום, אם ברצונכם לקבל מידע נוסף על פילטר מסוים, פשוט פתחו את קבצי המקור.

התרומה הקטנה שלי לוורדפרס 3.7

טוב, אז לפני קצת יותר משנתיים הייתי צריך להשתמש בפונקציה is_tag() לאיזה משהו שאני כבר לא זוכר. ואז שמתי לב שהפונקציות is_category() ו-is_tax() מקבלות כפרמטר או ID, או שם, או סלאג או מערך המשלב את הנ"ל. אבל הפונקציה is_tag() מקבלת כפרמטר רק את הסלאג. אז מה עשיתי? שלחתי patch. והוקוס פוקוס, אחרי שנתיים(!) הם החליטו לקבל את ה-patch. אני מניח שעדיף מאוחר מאשר מעולם לא.

וורדפרס בעברית

וורדפרס בעברית תשוחרר מחר (שבת) שוחררה לציבור הרחב. ברצוני להודות (שוב) לאריאל קליקשטיין על כל העזרה בתרגום המחרוזות לעברית, בגרסאות האחרונות אריאל עוזר הרבה בתרגום המחרוזות ושיפור איכות התרגום על ידי תיקון מחרוזות ישנות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • חולי כותב :

  תודה רמי על הפוסט ועל העבודה הרבה מאחורי הקלעים.

  והנה הקישור להורדה של העיברית… :
  http://he.wordpress.org

  🙂

 • אבי כותב :

  באופן מוזר, וורדפרס נותן לי רק את האופציה של השדרוג לגרסה האנגלית.
  עם ההזהרה כי התרגום איננו כולל תרגום לעברית והוא עשוי לפגוע בתמיכה הקיימת בעברית.
  האם זה מכיון שכפי שכתבת וורדפרס עצמה תדע להוריד בשבילי את התרגום לעברית. או שזוהי בעיה ספציפית אצלי?

 • דרור שתיוי כותב :

  רמי היי
  פוסט מעולה
  אפילו שאנחנו בגרסה 4.1 של וורדפרס הפוסט מאד עזר לי
  בתודה מראש
  דרור

 • רמי כותב :

  דרור,
  זה פוסט ישן אבל הייתה לו השפעה רבה. גרסה 3.7 הייתה אבן דרך בכל הקשור לשדרוגים האוטומטיים!

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>