דף הבית » טריקים וטיפים

וורדפרס 3.8.1

24 בינואר 2014 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות: , ,

תשעה שבועות אחרי שחרור וורדפרס 3.8 אני זוכים לגרסת תחזוקה ראשונה המטפלת במספר תקלות שהתגלו עם שחרור 3.8. גרסה 3.8.1 מטפלת ב-31 באגים הקשורים בעיקר לעיצוב החדש של לוח הבקרה. נושאים נוספים שזוכו לטיפול הם – שאילתות טקסונומיות דרך WP_Query שלא עבדו כמצופה, שינויים במנגנון הטמעת ציוצים מטוויטר בעקבות שינוי ה-API שלהם, כפתורים שלא מגיבים, תיקוני RTL בלוח הבקרה ועוד.

לוגו וורדפרס

לוגו וורדפרס

שדרוג אוטומטי

רבים מכם יקבלו מייל מהמערכת ובו הודעה על שדרוג האתר לגרסה 3.8.1, אחרים בכלל לא ישימו לב שהאתר שודרג.

החל מגרסה 3.7 מנגנון השדרוגים האוטומטי חל על גרסאות משנה. האתר שלכם מבצע בדיקה כל 12 שעות האם יש תוספים שדורשים שדרוג והאם יצאה גרסה עדכנית יותר של המערכת. אם יצאה גרסה חדשה של וורדפרס, וזה לא גרסה ראשית, המערכת מתחילה תהליך אוטומטי של שדרוג האתר. חסרי סבלנות יכולים לשדרג את המערכת בעצמם בלחיצת כפתור פשוטה.

הנתונים שנאספו בשדרוג האוטומטי הקודם, מגרסה 3.7 לגרסה 3.7.1, מלמד כי מעל ל-99% מהאתרים לא חוו בעיות. ניתוח השרתים הבעייתיים עזר למפות את הסיבות מדוע האתר לא משתדרג, מה השגיאות הנפוצות ומה יש לעשות כדי לשפר את המנגנון השדרוגים.

בגרסה 3.8.1 השדרוג הרבה יותר חלק. ניתן לעקוב אחרי תהליך השדרוג דרך הפוסט הבא, בו נאסין חושף פרטים על התהליך ומשתדל לעדכן על ההתקדמות. המטרה לשדרג את כל אתרי הוורדפרס בעולם לגרסה 3.8.1 בתוך 24 שעות. למי שטרם קלט את סדרי הגודל, מדובר על חמישית מהאתרים באינטרנט.

שנתיים אחרי שמאט מולנווג חשף את החזון שלו על השדרוג האוטומטי של אתרי וורדפרס מסביב לעולם, היום הרעיון ההזוי הזה כבר חלק מהמציאות היומיומית שלנו.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

  • סקרן כותב :

    האם ואיך ניתן לבטל את השדרוג האוטומטי?

  • מלי כותב :

    היי, עשיתי עדכון גירסה ולאחר מכן החלפתי תמונת כותרת. התמונה החדשה במחשבים שונים לא הופיעה אך באייפון כן התחלפה. האם יש קשר לעדכון הגירסה?

  • ליזה כותב :

    ביצד ניתן לבטל קבלת אימיילים לאחר שדרוג גרסה אוטומטית?

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>