דף הבית » חדשות ועדכונים

חדש בוורדפרס: תמונת תוסף!

22 באוגוסט 2014 | מאת רמי | 2 תגובות | תגיות: ,

חיכינו לזה הרבה זמן. ידענו שזה יבוא בשלב כלשהו. ועכשיו זה כאן! תוספי וורדפרס זוכים לאייקונים משלהם. האייקונים החדשים יוצגו בלוח הבקרה של וורדפרס ובספריית התוספים הרשמית של וורדפרס.

האייקון של אקיזמט לצד פרטי התוסף

האייקון של אקיזמט לצד פרטי התוסף

הפעם האחרונה שספריית התוספים עברה שדרוג רציני היה בסוף דצמבר 2011, אז הוצגה האפשרות לעצב את עמוד התוסף בספרייה הרשמית על ידי הוספת תמונת כותרת בגודל 772×250 ו/או 1544×500 בפורמט png או jpeg.

השדרוג הנוכחי מאפשר לשייך לתוסף תמונת אייקון/לוגו בגודל 256×256 ו/או 128×128 בפורמט svg או png או jpeg. האייקונים מוצגים בלוח הבקרה של וורדפרס (החל מוורדפרס 4.0) ובהמשך הם יוצגו גם בספריית התוספים לצד תוצאות החיפוש.

מפתחי תוספים שימו לב, עליכם להעלות את קבצים הללו לספריית assets של התוסף שלכם באופן הבא:

/assets/banner-772x250.png
/assets/banner-1544x500.png
/assets/icon.svg
/assets/icon-128x128.png
/assets/icon-256x256.png
/assets/screenshot-1.png
/assets/screenshot-2.png

יש לציין כי בכל הקשור לאייקונים, המערכת תחפש קודם כל אייקון מסוג svg בקובץ icon.svg (גרפיקה וקטורית עדיפה כי ניתן להציגה בכל הגדלים), במידה ולא קיים קובץ svg המערכת תחפש תמונה מסוג png או jpeg.

אייקון וקטורי SVG של Jetpack

אייקון וקטורי SVG של Jetpack

תוספים ללא אייקונים יקבלו אייקון אקראי בעזרת ספריית GeoPattern Library של ג'ייסון לונג. להלן מספר דוגמאות של אייקונים אשר הספרייה מפיקה:

אייקונים אקראים

אייקונים אקראים

אני מניח שככל שמערכות מתבגרות, כתיבת קוד הופכת לפחות חשובה, והפוקוס עובר לאריזה (לשיווק). כלכלת וורדפרס מפרנסת מספיק מפתחי תוספים כדי להציע להם אפשרויות חדשות למתג את המוצרים שלהם בדרכים חדשות ויצירתיות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

2 תגובות »

 • חתול כותב :

  נשמע נחמד. אבל רוב התוספים לא טרחו לעלות תמונת כותרת ואני מניח שגם לא יטרחו לעלות איקון.
  ספריית התוספים מיועדת לקהל יותר טכני מהקהל של חנויות היישומים של טלפונים. שם יישום חייב תמונות ולוגו, כאן לא בטוח שיש בו צורך.

 • רמי כותב :

  חתול, יש היגיון בדברייך, אבל אל תשכח שיש עשרות אלפי מפתחים שמתפרנסים מהמערכת הזו. יש אלפי חברות המקיימות מספחות שלמות על בסיס פיתוח של תוסף וורדפרס יחיד.

  שיפורי מהסוג הזה לא אמורים לשקף את המצב היום, אלא את הכיוון אליו צועדים. תחשוב על וורדפרס בעוד שנתיים, ותחשוב מה יהיה נתח השוק שלה (להערכתי כ-35% מהאתרים בעולם). ותחשוב כמה תוספים יפותחו סביב המערכת הזו. כבר היום מדובר באקוסיסטם כלכלי פורח.

  ענף היישומים לטלפונים סלולרים פונה לשוק צרכני של 2 מיליארדי משתמשים – שלא בהכרח מוכנים לשלם כסף. ענף תוספי וורדפרס פונים לשוק של מאות מיליוני אתרי האינטרנט שרובם כן יהיו מוכנים להשקיע כמה עשרות דולרים עד כמה אלפי דולרים לשדרג את האתר שלהם.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>