דף הבית » חדשות ועדכונים

עודכנו סטטיסטיקות השימוש בוורדפרס

1 במרץ 2015 | מאת רמי | 3 תגובות | תגיות: ,

צוות הפיתוח עדכן את נתוני השימוש הכללים של וורדפרס. מהיום, לא יוצגו יותר נתונים אודות אתרים ישנים שכבר לא באוויר. טיוב הנתונים מתבצע על ידי סינון אתרים שכבר מספר חודשים לא שלחו פינגים אל api.wordpress.org.

סטטיסטיקות וורדפרס

סטטיסטיקות וורדפרס

מה בעצם השתנה

כבר מספר שנים יש תלונות על נתוני השימוש של וורדפרס המוצגים בדף הסטטיסטיקות הראשי, הדף בו ניתן לראות התפלגות שימוש בגרסאות וורדפרס, גרסאות PHP וגרסאות MySQL.

אם בעבר המידע הציג את כל נתוני השימוש של כל האתרים, הרי שמהיום לא יוצגו יותר נתונים על אתרים ישנים שכבר לא באוויר. ואיך יודעים אם אתר מסויים כבר לא באוויר? פשוט מאוד, בודקים אם הוא שולח פינגים אל api.wordpress.org.

כל אתר וורדפרס שולח פינג ל-API עם מידע על האתר, התוספים והתבניות בשימוש, כדי לבדוק האם יש גרסאות חדשות. המידע נאסף ונשמר בשרתי wordpress.org וחלקו מוצג בדף הסטטיסטיקות.

השינוי שביצעו המפתחים נוגע רק לאופן הצגת המידע בעמוד הסטטיסטיקות. במקום להשתמש בכל הנתונים, הם מסננים אתרים שכבר לא שלחו פינגים מספר חודשים.

סטטיסטיקות עדכניות יותר

אם בעבר הנתונים הראו כי 16% מהאתרים מפעילים וורדפרס 3.0, הרי שאחרי השינוי חלקם ירד ל-2%. והגרסה האחרונה של וורדפר – גרסה 4.1 – השתנתה מ-9% נתח שוק ל-36%. הנתונים החדשים מתישבים עם ההגיון.

גרסאות וורדפרס בשימוש

גרסאות וורדפרס בשימוש

הנתונים החדשים מציגים תמונת מצב מעניינת גם לגבי נתוני השימוש בגרסאות PHP. ניתן לראות כי גרסה 5.2 יורדת מ-32% ל-16.5%. וגרסה 5.4 עולה מ-25% ל-37%. הנתונים מעידים על שימוש הולך וקטן בגרסאות PHP ישנות – שזה הגיוני – אבל לא בקצב מספיק כדי להעלות את דרישות המינימום של וורדפרס. אם 16.6% מהאתרים משתמשים ב-PHP גרסה 5.2, לא ניתן עדיין להעלות דרישות מינימום משום שמיליוני אתרים לא יעבדו.

גרסאות וורדפרס בשימוש

גרסאות וורדפרס בשימוש

למען השקיפות, צוות הפיתוח פרסם רשימה של כל השינויים.

איך זה משפיע עלינו

המידע המעודכן משפיע באופן ישיר על מפתחי וורדפרס. כאשר מפתחים תוספים או תבניות, יש לבדוק אותם על גרסאות ישנות ולתקן תקלות. על סמך הגרפים הישנים, נדרשנו לבצע בדיקות על גרסאות ישנות מאוד, מעכשיו תהיה לנו פחות עבודה.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

3 תגובות »

 • חתול כותב :

  עצוב לראות שכמעט חצי מההתקנות הפעילות עדיין לא עודכנו לוורדפרס 4.
  גם אני גיליתי שיש לא מעט שמשתמשים ב־PHP 5.2 כשהכנסתי לתוסף קוד שתומך ב־PHP 5.3 וקיבלתי תלונות על כך.

 • golan כותב :

  לטעמי מערכת מצויינת אהבתי מאוד והולך להמליץ לכל חברי לתחום יום טוב חברים

 • moshe כותב :

  אתר מעולה

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>