דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 4.2

23 באפריל 2015 | מאת רמי | 4 תגובות | תגיות: ,

היום שוחררה וורדפרס 4.2 על שם “באד פאוול”. גרסה זו מסייעת לתקשר ולשתף, גלובלית. היא תומכת במגוון רחב של תווים מובנים, אמוג'ים,עדכון תוספים בלחיצת כפתור, פיצול מונחים בטקסונומיות, שדרוג קידוד תווים במסד-הנתונים מ-utf8 ל-utf8mb4 ועוד…

דרך פשוטה יותר לשתף תכנים

העתיקו, ערכו ופרסמו! חידשנו את הכלי "פרסם את זה". במסך הכלים, ניתן להוסיף להוסיף את הכלי אל סרגל הסימניות של הדפדפן או למסך הבית במכשיר הסלולרי. אחרי ההתקנה, ניתן לשתף תכנים במהירות הבזק. שיתוף תמונות, סרטים ותכנים מועדפים אחרים, מעולם לא היה פשוט יותר.

יש לגרור את הסימנייה שלמטה לסרגל הסימניות בדפדפן. ואז, כאשר אתה נמצא בדף אותו ברצונך לשתף, יש ללחוץ על הסימנייה.

press-this

תמיכה מורחבת בתווים

כתיבה בוורדפרס, לא משנה באיזו שפה, נוחה יותר. וורדפרס 4.2 תומכת במגוון רחב של תווים מובנים, כולל תווים בשפה הסינית, היפנית והקוריאנית, וכן תווים מוזיקליים ומתמטיים, ואפילו כתב חרטומים.

לא משתמשים בתווים האלה? עדיין אפשר לכייף — מהיום וורדפרס תומכת באמוג'י! קשטו את התכנים שלכם עם 💙, 🐸, 🐒, 🍕, ועוד הרבה אמוג'ים נוספים.

unicode

החלפת תבניות במסך התאמה אישית

נווטו בתבניות המותקנות וראו תצוגה מקדימה של האתר במסך ההתאמה האישית. בצורה זו ניתן לוודא חד-משמעית שהאתר מוצג כמצופה עם התבנית החדשה, לפני שינוי עיצוב.

theme-switcher

יותר אפשרויות הטמעה

הדביקו קישורי Tumblr ו-Kickstarter בעורך הויזואלי וראו איך הם נטענים באופן אוטומטי. בכל גרסת וורדפרס, חווית הפרסום והעריכה הופכת לנעימה יותר.

embeds

עדכון יעיל של תוספים

נפרדנו ממסך הטעינה המשעמם והוספנו מנגנון עדכון פשוט וחלק. לחיצה על כפתור עדכון התוסף מפעילה עדכון אוטומטי מבלי לעזוב את המסך.

plugins

תמיכה ב-utf8mb4

קידוד תווים במסד-הנתונים שודרג מ-utf8 ל-utf8mb4. השינוי מוסיף תמיכה במגוון תווים חדשים בני 4 בייטים.

נגישות JavaScript

מהיום ניתן לשלוח התראות JavaScript באמצעות wp.a11y.speak(), והן ישמעו בקוראי מסך. לחיצה על המחרוזת תשלח עדכון לאזור התראות חיות באמצעות תגית ARIA ייעודית.

פיצול מונחים משותפים בטקסונומיות

מונחים זהים המופיעים בטקסונומיות שונות יפוצלו לשני מונחים בפעם הבאה שאחד מהם יעודכן. למידע נוסף ראו מדריך למפתחי תוספים.

אפשרויות סידור בשאילתות מורכבות

המחלקות WP_Query, WP_Comment_Query, וכן WP_User_Query תומכות באפשרויות סידור מורכבות בשאילתות עם שדות מיוחדים.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

4 תגובות »

 • חתול כותב :

  המרה של האמוג׳י פשוט מעצבנת. יצרתי אתר שמשתמש בתווים והטמעת גופנים במקום חלק מהאיקונים והעדכון של וורדפרס החילף לי אותם בתמונות אמוג׳י שלא מתאימות.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  מה קרה שהבלוג יושן פה?????

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  מה קרה שהבלוג יושן פה?????
  הלכו למקום אחר אולי????

 • רמי כותב :

  שנת חורף… אבל עכשיו חזרנו.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>