דף הבית » חדשות ועדכונים

שחרור מהיר יותר של גרסאות משנה

16 באוגוסט 2015 | מאת רמי | אין תגובות | תגיות:

בעקבות ריבוי גרסאות המשנה של וורדפרס, ביצעתי מספר שינויים באופן שבו משחררים גרסאות וורדפרס בעברית. התהליך בוצע בליווי צוות הליבה, הושלם ונבדק. כבר מספר גרסאות משנה בעברית משוחררות באופן אוטומטי.

וורדפרס בעברית

וורדפרס בעברית

כתבתי פוסט מלא באתר וורדפרס, אבל בעיקרון ביצעתי התאמות באופן שחרור הגרסה העברית – במקום ליצור תגית לכל גרסה (ראשית או משנית), מעכשיו אני יוצר ענף שמשמש לגרסה הראשית ולכל גרסאות המשנה שלה.

משמעות השינוי, שתהליך שחרור הגרסאות לא יתעכב יותר כי אני מתעכב ליצור תגית לכל גרסת משנה (x.x.x). מעתה הכל יהיה אוטומטי כי המידע נגזר מהענף הראשי (x.x). אסייג ואומר, שבשחרור גרסה ראשית אין שום שינוי, עדיין יש תהליך ידני של יצירת קבצים לענף. אבל בגרסאות משנה אין שום עבודה, לכן שחרור גרסה אנגלית מייצר אוטומטית גם גרסה עברית.

השינוי שביצעתי חל על גרסאות וורדפרס בעברית בלבד. בשפות אחרות יישמו את השינוי גם כן, אבל לא בכולם. השאיפה של מפתחי הליבה, שבעתיד הכל יתבצע אוטומטית. אבל זה תהליך איטי שמצריך הרבה שינויים.

מה עוד? בעבר, כששחררתי גרסאות משנה של וורדפרס, דאגתי לכתוב פוסט הכולל תקציר של השינויים בגרסה ששוחררה. אבל מאז שהפסקתי ליצור באופן ידני גרסאות משנה, הפסקתי גם לכתוב פוסטים. סליחה חברים. תתעדכנו באתר באנגלית. ממילא רוב המשתמשים לא מתעניינים בשינויים של גרסאות המשנה – כי השדרוג מתבצע אוטומטית ורובם אפילו לא מודעים לשדרוג. לכן, החלטתי שאכתוב פוסטים רק כאשר יוצאת גרסה ראשית של וורדפרס.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>