דף הבית » חדשות ועדכונים

שירותי חדש המספק מידע על וורדפרס DisplayWP.com

1 במרץ 2016 | מאת רמי | אין תגובות |

הכירו את DisplayWP, שירות חדש המספק מידע על וורדפרס. האתר מציג מידע מורחב על הגרסאות השונות של וורדפרס – מידע שנאסף ממגוון רחב של מקורות מידע ומובא לגולש בצורה מרעננת.

המפתחים מאחורי וורדפרס 4.4 - DisplayWP.com

המפתחים מאחורי וורדפרס 4.4 – DisplayWP.com

בסופ"ש הזה הייתי קצת חולה והיה לי זמן להשקיע בפרוייקט חדש. כבר כמה שנים שאני משחק עם ה-APIים הפתוחים של w.org אבל בפרוייקט הזה לקחתי את זה לרמות חדשות.

וורדפרס כפלטפורמה נסמכת הרבה על קריאות לשרתים המרכזיים לקבל מידע. למשל בדיקה דו-יומית לבדוק האם קיימת גרסה חדשה של וורדפרס, או בדיקות האם יש תוספים עדכניים זמינים (או תבניות). או למשל מידע בעמוד האודות בטאב של הקרדיט. ועוד ועוד ועוד. כל המידע הזה לא יושב בקבצי הליבה אלא מגיע משרתי w.org ונשמר במסד הנתונים של האתר.

כבר זמן רב שאני רוצה להשתמש במידע הזה לצרכים שלי אבל עד כה לא יצא. המחלה (והשיעמום) היו קטליזטור. אז מה בעצם עשיתי? בהתחלה משכתי את המידע (json) ממקור אחד ואז ממקור נוסף, ואז התחלתי להצליב רכיבים שונים ממקורות שונים, ובטעות יצא אתר אלגנטי שמספק מידע מורחב על כל גרסת וורדפרס.

המשתמש הרגיל לא יפיק מידע רב מהאתר, אבל זה כלי אינפורמטיבי היסטורי על הגרסאות השונות.

מפתחים, למשל, יוכלו לראות באילו ספריות תומכת כל גרסה וגרסה (בטאב של Developers). רוצים לדעת אילו מאפיינים הוצגו בגרסאות קודמות? אין בעיה – כנסו לטאב של Features או צפו בוידאו שמציג את הגרסה שבחרתם. תרמתם קוד לליבה, ראו באילו גרסאות שמכם הופיע בקרדיט.

עם האוכל בא התיאבון

ככל שהתעמקתי, ראיתי שחסר להם הרבה מידע או שמידע הולך לאיבוד מגרסה לגרסה. כמו כן, הם לא משקיעים משאבים בהצגת המידע בצורה ראויה למשתמש/מפתח.

השלב הבא הוא לשלב מידע משירותים אחרים כמו wpCentral.io המציג מידע סטטיסטי על כמות ההורדות לפי גרסאות.

כמו כן, אני לספק מידע על רכיבים אחרים כמו הקוד של וורדפרס, מידע שיגיע מתוך ה- Code Reference. אני רוצה הציג את המחלקות, הפונקציות וההוקים השונים, אבל בצורה אלגנטית יותר. בינתיים לא מצאתי API שמספק את הנתונים האלה, אבל ככל שהם דוחפים חזק יותר את ה- wp-api, ככה אני מעריך יותא שבסופו של דבר הם יאפשרו לכל אחד למשוך את המידע הזה.

אם יש לכם הצעות נוספות, או מקורות מידע נוספים שמהם אפשר למשוך מידע ולשלב באתר,ספרו לי עליהם באזור התגובות.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>