דף הבית » חדשות ועדכונים

למה אתרים נשברים אחרי השדרוג ל-4.5

17 באפריל 2016 | מאת רמי | 5 תגובות | תגיות: ,

יש הרבה תלונות מסביב לעולם על אתרים שנשברו אחרי השדרוג לוורדפרס 4.5. לפני שתאשימו את וורדפרס, תבדקו לעומק. מסתבר שזה נובע משדרוג jQuery לגרסה 1.12 ששוחררה בינואר 2016. גרסאות ישנות של הספרייה איפשרו שימוש בקוד לא תקני, גרסה 1.12 לא מאפשרת. לכן אתרי וורדפרס רבים נשברו בשידרוג.

לוגו jQuery

לוגו jQuery

רקע

וורדפרס 4.5 עדכנה הרבה ספריות חיצוניות, וזה טבעי. עושים את זה בכל גרסה חדשה. הבעיה שבגרסה הזו הרבה אתרים נשברו בגלל העדכון. לפני שתאשימו את וורדפרס, תדעו שהבעיה היא בספרייה jQuery, שהחלה לאכוף קוד תקני. בגרסה 1.12 הסינטקס השתנה, ומסתבר שתבניות/תוספים שהמשיכו להשתמש בסגנון הישן פשוט הפסיקו לעבוד.

דוגמא

בגרסאות הקודמות היה ניתן לכתוב:

a[href*=#]:not([href=#])

ואילו עכשיו יש להוסיף גרשיים מסביב לסימן #, באופן הבא:

a[href*="#"]:not([href="#"])

המעבר

בעבר הספרייה לא הייתה אוכפת כתיבה תקנית של הקוד. הספרייה קיבלה קוד לא תקני וידעה איך לעבד אותו. אבל בגרסה 1.12 זה השתנה, ועכשיו חייבים להשתמש בקוד תקני עם גרשיים. כל מי שכתב קוד לא תקין, הסקריפט שלו נשבר.

הרבה תוספים ותבניות עושים שימוש בספריית jQuery שבאה מובנית בוורדפרס, וכאשר וורדפרס עדכנה אותה, הם היו צריכים לעדכן את הקוד שלהם בהתאם. הבעיה שרובם לא ידעו על השינוי. גם חברות גדולות כמו ElegantThemes נתפסו לא מוכנות (תבנית Divi הפופולארית, למשל, שברה המון אתרים). וכך גם תבניות רבות מיער-התבניות.

החדשות הטובות הן שיש גל אדיר של עדכונים מסביב לעולם. פתאום כל תבנית, קטנה ככל שתהיה, מוציאה עדכון רק כדי לטפל בבעיה הזו. כי לא כיף לשמוע שהתבנית/תוסף שלך שוברים אתרים. לכן כולם מזדרזים לעדכן את הקוד.

הצעה לבעלי אתרים: לעדכן את האתר בסביבת פיתוח כדי לבדוק שכלום לא נשבר. להפסיק "לעדכן ולהתפלל".

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

5 תגובות »

 • רועי יוסף כותב :

  תענוג !

 • איציק עגם כותב :

  מוסר השכל, תעשו גיבויים תמיד לפני עדכון!

 • איציק עגם כותב :

  מוסר השכל, תמיד תגבו את האתר לפני כל עדכון

 • אייל פרדיס כותב :

  באיזו ספריה עורכים את התיקון ?

 • רמי כותב :

  אייל, תקרא את הכתבה. אין ספריה ספציפית, זה תלוי בתבנית/תוסף.

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>