דף הבית » חדשות ועדכונים

מה הייתם רוצים לשנות בוורדפרס 4.7?

23 באוגוסט 2016 | מאת רמי | 22 תגובות | תגיות:

אתמול סיימתי את היום עם 10 הצעות שלי שהתקבלו ונכנסו לוורדפרס 4.7. אחד מהם אפילו כולל שינוי/עדכון של ההסטנדרטים לכתיבת קוד של וורדפרס. כבוד! היום החלטתי לעזור לקהילה – אם יש לכם הצעות לשינוי, אשמח לשמוע ולקדם.

הפיתוח של וורדפרס 4.7 כבר החל

הפיתוח של וורדפרס 4.7 כבר החל

לוח זמנים

בשבוע שעבר פורסם לוח הזמנים לפיתוח וורדפרס 4.7. תאריך היעד לשחרור הגרסה הבאה הוא ה-6 בדצמבר 2016. בדומה לשנים הקודמות, מחזור פיתוח הוא של 4 חודשים לכל גרסה ראשית. ותאריכי השחרור הם באפריל, אוגוסט ודצמבר.

כמו כן, בדומה לשנים קודמות, לפני הגדרת יעדי הפיתוח של וורדפרס 4.7, מובילי הגרסה מעוניינים לשמוע מהמשתמשים מה הם היו מעדיפים לראות בגרסה החדשה. אתם יכולים לבקש פיצ'רים, לספר מה מפריע לכם או לנסות לקדם טיקטים שפיתחתם וטרם נכנסו לליבה. לפי הניסיון בשנים קודמות, אני יכול לספר שההצעות האלה מהוות השראה למובילי הגרסה. אל תצפו ליותר מדי, יש שם מעל מאה הצעות, אבל לא יזיק לנסות.

התרומה שלי לוורדפרס 4.7

אני כבר התחלתי לתרום לגרסה החדשה. אתמול סיימתי את היום עם 10 טיקטים שלי שהתקבלו, ועם 10 תיקונים קוד (Patch) ששלחתי. הקוד התקבל וכבר נכנס לליבה של וורדפרס 4.7 (הכל בהתנדבות בזמן הפנוי שלי).

בדרך כלל אני לא משתף בדברים האלה, אבל אחת ההצעות שלי גרמה לעדכון של הסטנדרטים לכתיבת קוד של וורדפרס!! לא הפעם ראשונה, אבל עדיין זה אירוע משמעותי. בשבילי.

איך אני יכול לעזור לכם?

היום החלטתי לעזור לקהילה, אם יש לכם הצעות לשיפור, ספרו לי, אני אנסה לקדם. אני לא מתכוון לבעיות בנאליות כמו "האתר לא עובד לי", או "הסליידר שבור", או "התבנית לא עובדת". אני מתכוון לנושאי ליבה.

אם אתם מפתחים שמכירים את המערכת מבפנים ורוצים לשנות משהו אבל לא יודעים איך, או שאם פתחתם Ticket ושלחתם Patch אבל אף אחד לא מתיחס אליו – ספרו לי על כך במייל או בטלפון ואני אנסה לעזור.

שוב, לא דברים כלליים כמו "שלום עולמי" ושהאתר יכין לכם קפה בבוקר, אלא נושאים קונקרטיים נקודתיים שבאמת אפשר לקדם.

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

22 תגובות »

 • אלכס כותב :

  כמה הצעות :
  1.כשמקימים משתמשים הם מקבלים תצוגת אדמין שבדכ לא מתאימה להם ויש להדריך אותם לארגן לעצמם את המסך. רצויה אפשרות לקבוע שהקמת יוזר חדש תירש את התצוגה מיוזר שהגדרנו.
  2. באזורי העריכה רצוי לקבע את כפתור העדכון ואת כל אזור הפרסום כדי שלא יעלם בגלילה.

 • רמי כותב :

  אלכס,

  1. כשאתה יוצר משתמש חדש בלוח הבקרה, אתה יכול לתת לו "תפקיד". לא צריך לרשת שום דבר ממשתמש קיים. עניין תצוגת האדמין לתפקידי משתמשים שונים נשמע מאוד מעניין.

  2. זה עניין UX, אפשר להתווכח על זה כמה זה טוב או רע, אבל זה לא יתקבל ללא user testing משמעותי.

 • שחר כותב :

  לא ברור לי למה עד עכשיו שמעדכנים פוסט/עמוד במערכת הדבר אינו נעשה בAJAX וכל העמוד נשלח בחזרה לשרת, זה פוגע בחוויית משתמש ולא הכי נוח.

 • רמי כותב :

  שחר, וורדפרס הוקמה בשנת 2003. טעינת העמוד בחלקים באמצעות AJAX הפך לפופולארי בתקופה מאוחרת יותר. אם אני לא טועה, הייתה זו גוגל שדחפה את הנושא והציגה יכולות מרשימות באמצעות מפות-גוגל.

  בכל מקרה, לוח הבקרה של וורדפרס מעבד את כל העמוד בשרת. אבל מה שאתה מבקש כבר ניתן לביצוע באמצעות WP REST API. יקח זמן עד שזה יחליף את לוח הבקרה הנוכחי, אבל זה כבר קיים ברמה הפונקציונאלית.

 • חתול כותב :

  כדאי להוסיף אפשרות לסנן תבניות להתקנה שיוצגו רק תבניות שמתורגמות לשפת המערכת. תבניות לא מתורגמות בדרך כלל לא מתאימות למערכת מתורגמת.

  פתחתי על זה טיקט בעבר אבל אני לא מצליח למצוא אותו עכשיו.

 • רמי כותב :

  חתול, מה שאתה מבקש זה לא ברמת וורדפרס אלא ברמת שרתי api.wordpress.org .

  כאשר נשלחת שאילתת חיפוש תוספים מהאתר שלך, אתה מעביר פרטים כמו גרסת וורדפרס, שפה, פרמטרים של חיפוש ועוד… אתה מבקש שבתגובה של השרת הם יחזירו לך רק תוספים שתורגמו לשפה שלך.

  אומנם התרגום של וורפרס והתוספים/תבניות בספריות הרשמיות מתקדם יפה, אבל רוב רובם אינם מתורגמים. בשלב הזה, תקבל תוצאות בודדות. לכן, השינוי יבוצע רק בהמשך, כשיהיו יותר תרגומים מוכנים.

 • יוני כותב :

  כשבפנל ניהול לוחצים למעלה על שם האתר כדי לעבור לאתר, שיפתח בכרטיסיה חדשה (אני פותח עם קונטרול אבל בכל זאת עדיף שיהיה אוטומטי ככה)

  תודה על כל התרומה שלך

 • רמי כותב :

  יוני, זה רעיון נחמד!

 • HGEC כותב :

  יכול להיות שזה לא שייך לזה
  אבל משהו שמפריע לי
  בחיפוש תוסף
  לא ניתן לקבוע פרמטרים להצגה
  לדוגמא
  אני מחפש תוסף בשם ****
  התצוגה לא מסודרת לפי משהו
  כגון: פופולריות, דירוג, כמות משתמשים, תאריך עדכון אחרון, תאריך הכנסה למערכת, חינמי או לייט, תאימות לעברית, תאימות לגירסת וורדפרס, ועוד

  גם בתבניות
  יש כן את הבחירות האלה אבל לא לפי מילת מפתח

  בהצלחה תודה

 • DS כותב :

  שבספרית המדיה יהיה סימון אוטומטי לקבצי מדיה שלא מוצגים באתר, זה יקל על מחיקה של קבצים מיותרים…

 • פיימן כותב :

  שכל פעם שמעלים תמונה לפוסט או לעמוד ניתן יהיה לבחור לאיזה תיקיה היא תעלה ואיפה, שלא כל התמונות יעלו לתיקה של ה upload. נניח שיש לי post type של מסעדות ואני רוצה שכל התמונות שאני מעלה לפוסטים מסוג זה ישמרו בשרת תחת תקיה של restaurants ואם יש לי פוסט מסוג אחר נגיד סרטים אז כל התמונות שאני מעלה יכנסו לספריה בשם movies ושאני יוכל גם לשלוט על מיקום התיקה ולא רק במיקום שקובעים לי.
  זה מאוד פשוט ליישם ונותן גמישות וחלוקה נכונה יותר של מערך הקבצים של אתר.

 • רמי כותב :

  פיימן, מהפה שלך לאלוהים! מבקשים את זה בכל גרסה מאז שאני זוכר את עצמי.

 • sufti כותב :

  כמה הצעות, חלק מהם מופנות אליך אישית בתור מנהל התרגום, אם זכור לי נכון.
  1. בתגובות, בכפתור שליחת התגובה כתוב "להגיב", זה נשמע לי שגוי מדי ולא נעים לקריאה. עדיף לשנות את הכיתוב ל"הגב". אם ניסית לעשות שהכיתוב יהיה לא מגדרי ויתאים לשני המינים, אז עדיף "שליחה".
  2. במערכת וורדפרס שלי העורך מיושר לשמאל, לא יודע אם לכולם ככה, יש אפשרות להעביר לימין? זה מציק.

  הצעה לכלל המערכת:
  1. שיהיה מקום שבו נוכל לכתוב הערות בעמוד הראשי של לוח הבקרה, דברים כמו דברים שיש לטפל בהם, תזכירים ועוד. רצוי גם שתהיה אפשרות לכתוב הערות על פוסט או עמוד כלשהו. כך העריכה תהיה פונקציונלית יותר ומסודרת. אני מודע לכך שיש תוספים שעושים זאת, אבל מעדיף משהו מובנה.

 • יעקב כותב :

  לשלב את הקוסטימייזר
  עם ההגדרות ועריכת העמוד עצמו
  תודה רבה מראש

 • איציק עגם כותב :

  לשם שינוי, צריך לדאוג שפוסט עתידי לא יהיה כזה מסובך 🙂
  לא הייתה פעם אחת שעדכנתי תאריך והפוסט באמת פורסם

 • נדב שמואלי כותב :

  לדעתי כדאי להוסיף אפשרות של שינוי פוטרים בוורדפרס.

  ישנם משתמשים שלא מבינים קוד וזה מקשה עליהם לשנות את הקישורים והתוכן שמופיע שם.

 • אייל כותב :

  כמה הצעות ראשית להכניס במערכת הניהול איזור נגיש לאנשים שפחות מבינים בקוד, להטמיע קודים שונים כמו גוגל תג מנג'ר ועוד תגים שונים .

 • מיינקראפט כותב :

  הייתי רוצה שיוסיפו עיצוב חדש לפאנל ניהול

 • עמוס כותב :

  נראה לי שהגיע הזמן שלוורדפרס יהיה בילדר פנימי לעצוב עמודים
  בסגנון של אלמנטור ואחרים .

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  ה4.7 כבר הגיע
  עכשיו מחכים לכתבה מה השתנה ?
  ומה התייעל?

  אגב
  אצלי השידרוג לקח מהר מאוד יחסית לקודמיו
  ונראה לי שהאתר התחיל לעבוד לי יותר מהר גם בניהול
  האם יש בזה קשר?

  תודה רבה מראש

 • רועי כותב :

  למען האמת אני ממש מרוצה מהגרסא האחרונה.
  כיף לשמוע שאתה חלק כל כך פעיל בקהילה הזו.
  תודה רבה 🙂

 • יהושפט גבעון כותב :

  יצירת אפשרות נוחה להצבת תמונות בתוך תגובה.

  תודה

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>