דף הבית » חדשות ועדכונים

וורדפרס 4.7

7 בדצמבר 2016 | מאת רמי | 5 תגובות | תגיות: ,

שוחררה וורדפרס 4.7 על שם "שרה ווהן". גרסה זו מגיעה עם תבנית ברירת מחדל חדשה Twenty Seventeen, מוסיפה תכונות חדשות למסך ההתאמה האישית, מוסיפה תמיכה בכותרות וידאו, מאפשרת להוסיף CSS מותאם לכל תבנית ללא תוספים, מוסיפה תצוגה מקדימה לקבצי PDF מאפשרת לכל משתמש להציג את לוח הבקרה בשפה שלו, נקודות קצה של REST API עבור תכנים, ועוד ועוד ועוד…

תבנית ברירת מחדל חדשה – Twenty Seventeen

מתמקדת באתרים עסקיים ומאפשרת להתאים את העמוד הראשי באמצעות מקטעים מרובים. היא מאפשר לבצע התאמות עם וידג'טים, תפריטי ניווט, תפריטים חברתיים, לוגואים, צבעים מותאמים אישית, ועוד. תבנית ברירת המחדל לשנת 2017 עובדת נהדר בשפות שונות, בכל מכשיר, ועבור מגוון רחב של משתמשים.

תבנית Twenty Seventeen

תבנית Twenty Seventeen

תוכן התחלתי לתבניות

כדי לספק בסיס מוצק לבנות עליו, תבניות יכולות לספק תוכן התחלתי שמופיע כשמבצעים התאמה של אתר חדש. זה יכול לנוע בטווח רחב של אפשרויות – וידג'ט הכולל מידע עסקי במיקום הטוב ביותר, תפריט עם קישורים לרשתות החברתיות, או תמונות יפות בעמוד ראשי סטטי. לא לדאוג, שום דבר חדש לא יופיע באתר החי עד שהוא לא יהיה מוכן לשמירה ולפרסום.

כותרות וידאו

לפעמים וידאו אטמוספרי גדול שישמש ככותרת נעימה הוא בדיוק מה שהאתר צריך כדי להציג את הסחורה. אתם מוזמנים לנסות את זה עם תבנית ברירת המחדל החדשה Twenty Seventeen. צריכים השראת וידאו? נסו לחפש אתרים עם כותרות וידאו זמינות להורדה.

קיצורי עריכה

סמלים גלויים יציגו אילו חלקים באתר ניתנים להתאמה בתצוגה המקדימה. לחיצה על קיצורי דרך יובילו לתפריט העריכה. בתיאום עם תוכן התחלתי, ניתן להתחיל להתאים את האתר בצורה מהירה יותר מאי-פעם.

CSS מותאם

לפעמים אנחנו צריך כמה שיפורים ויזואליים פשוטים כדי להפוך את האתר למושלם. וורדפרס 4.7 מאפשרת להוסיף קוד CSS מותאם ולראות באופן מיידי כיצד השינויים משפיעים על האתר. תצוגה מקדימה בזמן אמת מאפשרת לעבוד במהירות ללא רענון הדף ובלי להאט אותך.

CSS מותאם

CSS מותאם

בניית תפריטים חלקה יותר

תפריטים רבים באתר מכילים קישורים לדפים פנימיים בתוך האתר, אבל מה קורה כשבאתר אין עדיין דפים? מעכשיו ניתן יהיה ליצור דפים חדשים תוך כדי בניית התפריטים, ככה לא צריך לזנוח את מסך ההתאמה ולנטוש את השינויים לצורך יצירת הדפים. לאחר שמירת השינויים, יווצרו דפים חדשים מוכנים להזנת התוכן.

תפריטים במסך ההתאמה

תפריטים במסך ההתאמה

תצוגה מקדימה של קבצי PDF

ניהול המסמכים הופך לפשוט יותר עם וורדפרס 4.7. קבצי PDF שהועלו לספריית המדיה יפיקו תמונות ממוזערות כך שניתן יהיה להבחין בקלות רבה יותר בין המסמכים השונים שקיימים באתר.

תצוגה מקדימה של קבצי PDF

תצוגה מקדימה של קבצי PDF

לוח בקרה בשפה שלך

רק בגלל שהאתר משתמש בשפה מסויימת, זה לא אומר שכל מי שעוזר לנהל אותו מעדיף לראות את השפה הזו בלוח הבקרה שלו. מעכשיו כל משתמש יוכל לשנות את השפה בה יוצג לוח הבקרה שלו דרך עמוד הפרופיל שלו.

לוח בקרה בשפה שלך

לוח בקרה בשפה שלך

נקודות קצה עבור תכנים ב- REST API

וורדפרס 4.7 מגיעה עם נקודות קצה של REST API עבור פוסטים, תגובות, מונחי טקסונומיות, משתמשים, שדות מיוחדים והגדרות אתר. נקודות קצה לתכנים מספקות גישת-מכונה עבור גורמים חיצוניים לתוכן של האתר. המידע זמין באמצעות ממשק המבוסס על סטנדרטים מקובלים, הסולל את הדרך לאינטראקציות חדשות עם אתרים באמצעות תוספים, תבניות, אפליקציות, וכלים אחרים.

WordPress Rest API

WordPress Rest API

שינויים בעורך הויזואלי

הכפתורים בעורך הויזואלי שונו מעט, כפתורים בהם נעשה שימוש מרובה הובלטו, וכפתורים שלא נמצאים בשימוש נרחב הוצנעו. הכותרות עברו לשורה הראשונה. הקו החוצה והקו האופקי ירדו לשורה התחתונה. כפתור היישור לצדדים הוסר לחלוטין וכך גם הכפתור להוספת קו תחתון לטקסט.

סידור חדש של כפתורים

סידור חדש של כפתורים

לכל התווית הווספו קיצורי מקלדת כדי לאפשר להקל על המשתמשים לגלות אותם.

קיצורי מקלדת בכפתורים בעורך הויזואלי

קיצורי מקלדת בכפתורים בעורך הויזואלי

תבניות-עמוד לסוגי תוכן

על ידי הרחבת פונקציונליות תבניות-העמוד לכל סוגי התכנים, מפתחי תבניות מקבלים גמישות רבה יותר להיררכיית התבניות של וורדפרס. מהיום ניתן להחיל תבניות עמוד על סוגי פוסטים מסויימים. פשוט תענוג!

עריכה קבוציתית מורחבת

טבלאות התכנים מאפשרות עכשיו יותר מסתם עריכה ומחיקה קבוצתית. החל מגרסה זו, ניתן ליצור עריכה קבוצתית בקלות רבה יותר. זהו מנגנון נפלא למפתחים המקל על תהליך הפיתוח בצורה דרסטית.

רישום הגדרות

הפונקציה register_setting() הורחבה כדי לכלול סוגים, תיאורים, ונראות ב-REST API. הדבר מאפשר גמישות רבה יותר למפתחים.

סט שינויים

סט שינויים במסך ההתאמה מאפשר לבצע שינויים מתמשכים, כמו שמירה אוטומטית של טיוטות. סט שינויים מציג גם תכונות חדשות ומלהיבות כמו תכנים התחלתיים.

הוסר ענן התגיות מעמוד הטקסונומיות

בתחילת השנה פתחתי טיקט עם הצעה להוסיף פילטר המאפשר להסתיר את ענן התגיות בעמוד הטקסונומיות. זאת כדי לאפשר למפתחים להציג/להסתיר את ענן התגיות בטקסונומיות שלהם לפי רצונם. אבל בעיקר להסתיר אותו. ענן תגיות הוא כלי מיושן שלא באמת מוסיף מידע בלוח הבקרה. בסופו של דבר הוחלט שאכן מדובר ברכיב מיושן, והסרנו אותו לחלוטין מכל עמודי הטקסונומיות!

ענן התגיות בעמוד הטקסונומיות

ענן התגיות בעמוד הטקסונומיות

פרמטרים עבור חיזוי משאבים

בוורדפרס 4.6 נוספה תמיכה במפרט חיזוי משאבים (Resource Hints) שעוזר לדפדפן להחליט אילו משאבים דורשים טעינה מוקדמת. בוורדפרס 4.7 המנגנון שופר ומעתה ניתן להוסיף גם פרמטרים למשאבים אלה. רובנו לא יודעים את זה, אבל בעתיד הלא רחוק, כלי יהפוך לכלי משמעותי בכל הקשור באצת האתר.

קרדיט

גם בגרסה 4.7 תרמתי רבות לקוד הליבה של וורדפרס. בעיקר לכל הקשור ל-i18n, אבל לא רק. לקראת שחרור הגרסה עבדתי הרבה על תיקונים ב-Rest API שהתווספו לליבה. הם לא תאמו לסטנדרטים של i18n שיצרנו בקוד בשנים האחרונות.

בנוסף להכל, באחד הטיקטים שלי ניסיתי ליצור קונבנציה חדשה לשמות של הוקים דינאמיים. ההצעה התקבלה, בוצעו תיקונים בכל ההוקים הדינאמיים בקוד, וה- PHP Coding Standards עודכן בהתאם כך שהכללים החדשים אומצו כסטנדרט.

עמוד הקרדיט של וורדפרס 4.7

עמוד הקרדיט של וורדפרס 4.7

מאת רמי

אחראי על אתר וורדפרס בעברית ועל תרגום ושחרור גרסאות וורדפרס בעברית. מפתח ליבה, בכל גרסה החל מגרסה 2.8, מפתח מוביל בגרסה 4.4 ובגרסה 4.6. מספק שירותי פיתוח אתרים, פיתוח תוספי וורדפרס לסטרטאפים ופיתוח כלים למפתחי וורדפרס - GenerateWP.com.

5 תגובות »

 • חתול כותב :

  תודה רבה על הסקירה וכל הכבוד על התרומות.
  נראה שכמה אפשרויות שהיו עד היום כתוספים הוכנסו לליבה והתוספים הפכו למיותרים.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  תודה כנ"ל
  כולנו נשמח שיוכנוסו עוד דברים כאלה לליבה שיהפכו את התוספים למיותרים

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) כותב :

  שלום וברכה
  אני תמיד נהנה לקרוא את הכתבות שלך

  יש לי בעיה שאני מנסה לעדכן לגירסה החדשה 4.7.1
  וזה כותב לי
  שדרוג וורדפרס
  שדרוג נוסף מתבצע ברגעים אלה.

  ניסיתי לכבות תוספים והכל וזה עדיין אותו דבר

  תודה רבה

 • מוני כותב :

  תצוגה מקדימה של קבצי PDF הינה אפשרות מעולה, אחלה של עידכון.

  תודה על השיתוף רמי!

 • izhak agam כותב :

  תעלו מאמר על וורדפרס 4.8 החדש שיצא

הוסף תגובה !

נא לא לשאול שאלות שלא קשורות לפוסט, זהו לא פורום תמיכה. לבעיות אישיות ונושאים מורכבים אפשר ליצור איתי קשר.

תגיות HTML מורשות לשימוש:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>